Tisíce kilometrů a hodiny v letadle: Reprezentaci čeká dlouhé cestování

Z fotbalových reprezentantů se v těchto dnech stávají hlavně cestovatelé. Skoro polovina z nich na současný sraz dorazila ze zahraničí a teď je čekají dva zápasy s nepříjemnými lety: do Turecka a hlavně následně do Kazachstánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink českých fotbalistů po reprezentačním srazu | Zdroj: ČTK

„Vůbec se netěším. Nejlepší by bylo, kdybych to celé prospal, ale to se asi nepovede,“ přiznává útočník Sparty David Lafata, který ale měl výhodu, že letadlo nemusel použít už při cestě na reprezentační sraz.

Kanonýr týmu z Letné se netěší hlavně na pětihodinový přelet mezi Istanbulem a Astanou, obě města totiž dělí více než tři a půl tisíce kilometrů. V případě jiného nalosování by ale Čechy čekal ještě delší pobyt v letadle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na nepříjemné cestování se Davida Lafaty a Petra Čecha zeptal reportér ČRo Jan Suchan

„Naštěstí se kalendář dokázal udělat tak, že jsme na půli cesty. Nemusíme letět celých osm hodin z Prahy do Astany a hrát tam zápas. Díky tomu, že budeme na půli cesty, by náš přesun nemusel být tak dramatický,“ věří gólman Petr Čech.

Horší to paradoxně budou mít Kazaši, kteří na domácí utkání proti Česku přiletí z venkovního duelu v Nizozemsku. Jednotlivé zápasy přitom dělí pouhé dva dny.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme