Tohle moji pozici neupevnilo, věděl po remíze s Duklou Hašek

Tak nadějně to začalo a tak neslavně to možná skončí. Martin Hašek stále nemá jistotu, jestli povede fotbalisty Sparty jako trenér i na jaře. Pokud ne, byl zápas patnáctého kola proti Dukle jeho poslední na domácím letenském stadionu. Šéf klubu Daniel Křetínský je zřejmě stále na vážkách, ale po remíze 0:0 s nováčkem a mdlém výkonu týmu koučovy akcie rozhodně nestouply.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Hašek

Martin Hašek | Zdroj: ČTK

Dobře si to uvědomuje i samotný Hašek.

„Průběh i výsledek moji pozici, o které se mluví, asi příliš neupevnil,“ říká muž odpovědný za sparťanskou hru i výsledky, které jsou v domácím prostředí v posledních dvou měsících tristní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tohle moji pozici moc neupevnilo, věděl po remíze s Duklou Hašek

Naposledy na Letné inkasovala ještě v září Slavia, od té doby tři soupeři ani jednou a teprve Dukla tam nedokázala skórovat. I samotnému Haškovi přijde pozoruhodné, že zatímco venku je Sparta stoprocentní, doma jako by hráči měli jakýsi blok.

„Jak si to vysvětluju? Samozřejmě, že se dobře hledají takové ty obezličky, jako že doma hrajeme do plných, a našly by se možná i nějaké systémové věci, které fungují jinak doma a jinak venku. Podle mě to má dost co do činění s psychikou hráčů, protože to, že hrajou do plných, ještě neznamená, že musí za zápas zkazit nevynuceně dvacet přihrávek a nahrávat míč přímo soupeři na nohu,“ kritizoval sparťanský kouč.

„V utkáních doma se nám tohle stává, ve venkovních zápasech jsou hráči mnohem sebevědomější. Proč to tak je? To budeme analyzovat až po skončení podzimní části ligy,“ naznačuje tajemně Hašek, že je cosi shnilého ve státě sparťanském, i když od hráčů samotných neuslyšíte slova o souvislosti mezi chystanými změnami a zhoršenými výkony a výsledky.

„To jde úplně mimo nás, nechci to ani komentovat. Píše se to akorát v novinách, my se soustředíme na to, abychom hráli dobře a vyhrávali. Zbytek jde mimo nás,“ tvrdí záložník Josef Hušbauer.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme