Tomáš Řepka si derby nezahraje

Disciplinární komise fotbalového svazu pozastavila Tomáši Řepkovi činnost a zahájí s ním řízení. Důvodem je fakt, že obránce Pražanů v sobotním ligovém duelu v Jablonci ukázal na diváky sedící na hlavní tribuně zdvižený prostředníček. Kapitán Sparty tak bude chybět v pondělním duelu proti Slavii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán fotbalistů Sparty Tomáš Řepka při zápase v Jablonci | Zdroj: ČTK

U Řepky jde o projev už částečně zažitý, před pěti lety podobně počastoval přihlížející na utkání v Teplicích, tehdy od disciplinární komise vyfasoval pouze finanční pokutu 80 tisíc korun.

Za tu poslední sobotní exhibici svých prostředníčků v Jablonci už vyinkasoval pokutu od sparťanského klubu, její výše nebyla zveřejněna, spekuluje se v řádech až kolem dvou stovek tisíc.

Dnes disciplinární komise v čele s předsedou Goldou pouze jednala o tom, zda se bude celý exces projednávat. Stalo se,.Řepkova gesta byla shledána za nesportovní, a tudíž čeká sparťanského obránce osobní návštěva na Strahově, kde bude podávat své vysvětlení a kde se také dozví postih od disciplinární komise.

Podle přílohy 1 disciplinárního řádu, článek 2, odstavec b) hrozí Řepkovi za hrubou urážku diváků zastavení činnosti na tři týdny až šest měsíců. Pokud by disciplinárka byla hodně shovívavá, mohl by odejít pouze opět s peněžitou pokutou.

Polehčující okolností by v tom případě bylo například přiznání se k přestupku, projevení lítosti, omluva nebo fakt, že byl hráč vyprovokován, což bude také záležet na televizním záznamu z utkání, zda se tedy podařilo něco z pokřiků fanoušků nahrát.

Přitěžujícími okolnostmi naopak u Řepky zřejmě bude recidiva, tedy opakování podobného hrubě nesportovního chování v rozmezí dvou let. Loni v červenci totiž zase Řepka plival v utkání se Slováckem na Volešáka, a to mu určitě nyní také neprospěje. Řepkovi nyní může také přitížit i to, že se disciplinárního přestupku dopustil coby kapitán týmu.

Paralela v zahraničí

Případ podobný tomu, který se týká Tomáše Řepky, najdeme i v zahraničí. Z poslední doby se například nabízí srovnání s útočníkem Manchesteru United Waynem Rooneym, který mimochodem včera gólem do sítě Petra Čecha rozhodl o čtvrtfinálové výhře svého týmu nad Chelsea v Lize mistrů 1:0.

Útočník, který si vydělá 7 milionů korun týdně, se totiž prezentoval v sobotu při ligovém utkání s West Hamem také peprnými nadávkami, a to přímo do televizní kamery. S kamerou má samozřejmě z Teplic své zkušenosti i Řepka.

Rooney za trest vyfasoval od anglické fotbalové asociace pouze dvouzápasový trest, nakonec ale nezůstalo zdá se pouze u něj. Firma Coca Cola totiž oznámila, že s Rooneym ruší kvůli jeho chování veškerou spolupráci, která spočívala hlavně ve výplatách s propagací výrobků této firmy. Ty přitom v posledních 4 letech činily podle britských novina na 600 tisíc liber ročně.

Dnes vyšla informace že Wayne Rooney neuspěl u anglické Fotbalové asociace s odvoláním proti zmíněnému dvouzápsovému trestu a nezahraje si tak v ligovém zápase s Fulhamem a v semifinále anglického poháru proti městskému rivalovi Manchesteru City.

Petr Kadeřábek, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme