Tomáš Rosický se dvakrát trefil v Premier League a zařídil vítězství Arsenalu

Fotbalista Tomáš Rosický dal oba góly Arsenalu v duelu Premier League na hřišti West Bromwiche. Londýnský tým vyhrál díky českému záložníkovi ve 32. kole 2:1. Rosický, který nastoupil za Arsenal popáté v letošní sezóně, skóroval v anglické lize poprvé od loňského února.

Fotbalový záložník Tomáš Rosický právě stříli svůj druhý gól do sítě West Bromviche Albion | Zdroj: Reuters

Dvaatřicetiletý Rosický dnes podruhé za sebou nastoupil v základní sestavě a blýskl se gólem v každém poločase. Skóre otevřel ve 20. minutě po hezké akci Gervinha, jehož centr uklidil do branky hlavou.

Pět minut po přestávce jeho prudkou střelu gólman WBA Ben Foster pouze vyrazil a český záložník dorážkou zblízka zvýšil na 2:0. Domácí snížili v 71. minutě díky gólu Jamese Morrisona z penalty po faulu Pera Mertesackera, který byl navíc vyloučen. Přesilovku však Albion k vyrovnání nevyužil, ani po vystřídání kapitána české reprezentace v 81. minutě.

Díky šestému vítězství z posledních sedmi zápasů se Arsenal posunul na čtvrté místo tabulky před Chelsea. T má ale k dobru nedělní zápas proti Sunderlandu. Poslední Reading podlehl doma Southamptonu 0:2 a utrpěl sedmou porážku za sebou.

Reading - Southampton 0:2 (34. Rodriguez, 72. Lallana)
Norwich - Swansea 2:2 (40. Snodgrass, 60. Turner - 35. Michu, 76. Moore)
Stoke - Aston Villa 1:3 (80. Kightly - 8. Agbonlahor, 87. Lowton, 90. Benteke)
West Bromwich - Arsenal 1:2 (71. Morrison - 20. a 50. Rosický)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít