USA 0:1 Česko

Tomáš Rosický se v Turecku představil ve velmi dobré formě

Výhrou 2:0 v přátelském zápase proti Turecku se do sestavy české fotbalové reprezentace vrátil po téměř osmiměsíční pauze její kapitán Tomáš Rosický. Obavy visely nad tím, jak utkání zvládne. Jak po stránce zdraví, tak formy. Všechny pochybnosti ale záložník Arsenalu rozptýlil už prvním kontaktem s míčem a znovu jen potvrdil, jak moc je důležitá jeho role v týmu trenéra Bílka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Rosický během přátelského utkání v Turecku | Zdroj: ČTK

Jako by místní kapela na domovském stadionu Manisasportu už před zápasem chtěla uvítat Tomáše Rosického zpět v českém reprezentačním dresu. Pokud si ale zdejší pořadatelé mysleli, že velkolepým hudebním číslem, připomínající cirkusovou promenádu, nějak rozptýlí ostražitost českého kapitána, tak se šíleně spletli. Už na konci 3. minuty si Rosický typicky potáhl do středu hřiště míč, který nakonec po ose Darida-Krejčí skončil poprvé v síti překvapených Turků.

„Musím říct, že všichni, se kterými jsem hrál, jsou fantastičtí fotbalisté a o to je jednodušší s nimi hrát,“ glosoval sparťanský záložník Ladislav Krejčí příčiny svého velkého představení, které korunoval i první reprezentační trefou. Krejčí byl přitom jedním z pěti hráčů, se kterými Rosický spolupracoval na reprezentační úrovni vůbec poprvé. A po hřišti mladíky jako Vydru, Daridu nebo právě Krejčího vodil doslova jako táta za ruku své děti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Členové české fotbalové reprezentace byli po zápase v Turecku velmi spkojení

„Vůbec nebylo vidět, že měl sedm měsíců nějaké zdravotní problémy. Hrál velmi dobře po celou dobu, co byl na hřišti a jsem rád,“ netajil radost nad vydařeným Rosického comebackem kouč Michal Bílek. Své galapředstavení ukončil záložník Arsenalu nakonec v 73. minutě, a rozhodně to nebylo proto, že by už kondičně tempu hry nestačil.

„Bylo to moje rozhodnutí, já jsem měl menší střevní potíže, a to když přijde, tak se s tím nedá hrát,“ smál se po zápase už jaksi vyprázdněný Rosický. Ten svým vystoupením při výhře nad Tureckem 2:0 jasně vzkázal, že je až na ony střevní komplikace zdravý a také ve formě. A to je vzhledem k blížícímu se březnovému dvojzápasu kvalifikace mistrovství světa pro celý český fotbal hodně důležitá zpráva.

Michal Jurman, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme