Tradičnímu silvestrovskému derby kralovala znovu Slavia

K poslednímu dni v roce neodmyslitelně patří silvestrovské fotbalové derby pražských "S". V tom letošním se z výhry 5:4 radovala před fanoušky v Edenu Slavia a potvrdila tak, že se jí v tradičním souboji daří. V osmadvaceti utkáních si připsala již devatenácté vítězství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silvestrovské derby fotbalistů Sparty a Slavie se hrálo 31. prosince v Praze. Zleva Vratislav Lokvenc ze Sparty a Roman Janoušek ze Slavie | Zdroj: ČTK

Červenobílí většinu zápasu vedli. Na 3:3 sice vyrovnal Sparťan Papoušek, byl to ale tým z Edenu, komu po gólech Müllera a Kuky patřil závěr zápasu. Na závěrečný jednogólový rozdíl pak snižoval Holub.

Přehrát

00:00 / 00:00

Duel v Edenu sledoval František Kuna

Nejlepším střelcem duelu byl se dvěma trefami domácí debutant Lukáš Došek, ten byl také zvolen nejlepším hráčem svého týmu. Za Spartu byl oceněn Jiří Novotný.

Tým z Vršovic ovládl i kategorii veteránů nad 45 let. Tradičního letenského rivala porazil 5:3. Velkou zásluhu na tom měl střelec hattricku Pavel Řehák.

K silvestrovskému derby patří také poločasová střelba na šampaňské. Netradičně šli kopat brankáři - na straně Slavie Martin Vaniak a za Spartu Jaroslav Blažek. Ani jeden se však během tří pokusů do láhví zavěšených v horních rozích branky netrefil.

Silvestrovské fotbalové derby internacionálů Slavia - Sparta:

Hráči nad 35 let
(2x25 min., bilance po utkání 19-4-5):

Slavia - Sparta 5:4 (3:1)

Branky: 5. a 15. L. Došek, 20. Vlček, 41. Müller, 43. Kuka - 7. Stracený, 27. Lokvenc, 36. Papoušek, 50. Holub.

Slavia: Vaniak - L. Došek, Hunal, Hyský, Müller, Jindráček, Klinka, Kozel, Kuchař, Kuka, A. Petrouš, Ulich, Veselý ml., Vlček, Skácel, T. Došek.

Sparta: Blažek - M. Hašek, Holub, Horňák, Kincl, Lokvenc, Mlejnský, Novotný, Pospíšil, Sionko, Stracený, Obajdin, Papoušek.

Petr Král, František Kuna, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme