Trenér Bílek nominuje hráče na přípravu s Tureckem, experimenty se čekat nedají

Čeští fotbalisté mají před sebou generálku na pokračování kvalifikace o mistrovství světa. Příští týden se v Manise utkají s Tureckem a dnes se od reprezentačního trenéra Michala Bílka dozvědí po 11. hodině nominaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manažer české reprezentace Vladimír Šmicer (vlevo) a trenér Michal  Bílek v dějišti šampionátu

Manažer české reprezentace Vladimír Šmicer (vlevo) a trenér Michal Bílek v dějišti šampionátu | Zdroj: ČTK

Některá jména budou v Bílkově seznamu oproti předchozí přípravě se Slovenskem pravděpodobně chybět, ale některá rozhodně přibudou. Naposledy totiž dostala šanci řada nováčků a třeba gólman Petr Čech odpočíval.

V generálce na důležitá utkání s Dánskem a v Arménii už se experimenty čekat nedají. Ale zázraky také ne. A tím by povolání kapitána Tomáše Rosického po jediném ostrém startu za Arsenal rozhodně bylo, jakkoli je pro tým důležitý.

„Tomáš, když je ve formě, je přítomný v mužstvu a může hrát, tak si tým daleko víc věří. A prostě ta šance, že zápas vyhrajeme, je větší,“ uvědomuje si reprezentační manažer Vladimír Šmicer, který ale ví, že Rosického není třeba testovat a že ho potřebuje zdravého a ve formě hlavně pro kvalifikaci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Bílek nominuje hráče na přípravu s Tureckem, experimenty se čekat nedají

Nominace naopak určitě nemine pár hráčů z Plzně a Sparty, tedy týmů, které budou v době utkání národního výběru v Turecku ladit formu na Evropskou ligu na zahraničních soustředěních. Oba trenéři jsou se ztrátou několika svěřenců ve prospěch reprezentace až nečekaně smíření.

„Samozřejmě to respektujeme. Měli jsme i nějaké schůzky (klubové vedení) s managementem a trenérem tak, abychom se dohodli co nejlépe. A myslím, že jsme našli takovou cestu, kdy budeme spokojení všichni. Nemíníme hráčům bránit v tom, aby jeli na poslední přípravné utkání před kvalifikací. Koho si trenér reprezentace bude nominovat, ten samozřejmě odjede,“ říká plzeňský Pavel Vrba.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme