Trenér Deschamps je velmi silná osobnost, má svou vizi a vychází mu, říká Jan Koller

Marseillaisa dnes zazní ve městě, podle kterého se jmenuje. Francouzští fotbalisté si poslechnou hymnu své země před semifinále Eura, ve kterém poprvé na turnaji nastoupí proti soupeři z absolutní evropské špičky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér francouzského národního týmu Didier Deschamps

Trenér francouzského národního týmu Didier Deschamps | Zdroj: Reuters

Právě s Německem naposledy na velkém turnaji vypadli, ale šance na úspěšnou odvetu za předloňské mistrovství světa je značná. A nejen proto, že se hraje ve Francii.

„Jak znám Francouze, tak to je národ egoistů a potvrzovali nám to v minulosti. Znám se s trenérem Didierem Deschapsem, bydlí tady kousek od Monaka, takže se s ním setkávám. Podařilo se mu složit tým z hráčů, kteří hrají týmově a je to vidět. Kolikrát se jim podařilo zápas rozhodnout až v závěrečných minutách, takže to jim dodalo sebevědomí. Německo, to už bude předčasné finále, ale myslím si, že letos mají tým na to, aby dokázali vyhrát,“ myslí si bývalý útočník Jan Koller.

Za českou reprezentaci nastupoval proti Francii právě za časů Didiera Deschampse, tedy proti generaci, která vyhrála před více než patnácti lety rychle po sobě světový i evropský šampionát. Teď prý znovu nastala doba, kdy se Francouzi se svým národním mužstvem dokážou plně ztotožnit, což leckdy býval problém.

Přehrát

00:00 / 00:00

„Jak znám Francouze, tak to je národ egoistů a potvrzovali nám to v minulosti,“ říká bývalý český reprezentant Jan Koller

„Didier je velmi silná osobnost, kapitánem úspěšné generace, takže on má nějakou svojí vizi a tu si teď uplatňuje a vychází mu,“ tvrdí Koller.

Dodává, že právě teď stojí za úspěšným celkem týmoví hráči. „Od té doby, kdy vyhráli mistrovství světa i Evropy, tak konečně zase mají tým, který jako tým hraje. A je to zase zásluha trenéra Didiera Deschampse, který právě nevzal kontroverzní hráče. Vybral tým podle sebe, jak si to představuje a zatím se mu to daří.“

I když právě kolem skládání týmu pro letošní Euro bylo ve Francii hodně křiku. Deschampse tu dokonce nařkli z rasismu, když vynechal z nominace hráče arabského původu Karima Benzemu z Realu Madrid a Hatema Ben Arfu, který bude hrát od nové sezony za Paris SG.

„Já za Didierem stojím. Benzemu bych také nevzal a je jedno, jestli jsem rasista, nebo ne. To, co se stalo s Valbuenou, tak myslím, že by to nedělalo dobrotu v týmu a ti hráči jdou spíš za trenérem než za Benzemou.“

Koller tím připomíná aféru se sexuálním videem reprezentačního spoluhráče Valbueny, kvůli kterému byl Benzema u soudu. Francouzům to bez něj zatím šlape a pálí, ale dnes je v semifinále s Německem čeká zřejmě nejtěžší možná zkouška.

Jan Kaliba, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme