Trenér Horst Hrubesch se díky ME potkal s Karlem Gottem. Zazpívali si Babičku

Až v úterý večer pošle německý trenér své mužstvo v Edenu do souboje s českými fotbalisty do 21 let o postup do semifinále mistrovství Evropy, dost možná si u toho bude v duchu notovat Včelku Máju. Anebo spíš Babičku, protože právě tenhle hit Karla Gotta pro německé publikum si jeho fanoušek Horst Hrubesch prozpěvoval dnes, kdy ho mnohonásobný český Zlatý slavík pozval k sobě domů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér německé reprezentace do 21 let Horst Hrubesch (úplně vpravo) na tiskové konferenci před zápasem s Českem

Trenér německé reprezentace do 21 let Horst Hrubesch (úplně vpravo) na tiskové konferenci před zápasem s Českem | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

„Měl jsem to štěstí, že jsem se před dvaceti, nebo možná už před pětadvaceti lety, s Karlem seznámil. Bylo to v Hamburku, moc mile mě překvapilo, že si na mě vzpomněl a pozval mě tady v Praze k sobě domů,“ přiznal Horst Hrubech.

„Užili jsme si spoustu legrace, na terase jsme si zazpívali Babičku. Jsem moc rád, že jsem ho zase viděl, jeho písničky, to byla vždycky moje oblíbená muzika,“ dodal bývalý útočník západoněmecké fotbalové reprezentace, Hamburku, Lutychu nebo Dortmundu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér německých fotbalistů do 21 let Horst Hrubesch po návštěvě Karla Gotta nekrýval radost

Ostatně za Karlem Gottem se do jeho vily v Praze 5 mohl vypravit klidně pěšky, protože německá výprava bydlí během evropského šampionátu nedaleko, v hotelu u parku Mrázovka.

I na hovory o fotbale při setkání samozřejmě došlo, zvlášť když se němečtí reprezentanti v úterý večer utkají v posledním zápase skupiny s domácími Čechy. Za okolností ne úplně pravděpodobných mohou do semifinále, a tím i na olympijský turnaj do Brazílie, postoupit oba týmy.

Pro legendu české a vlastně i německé pop music to tak prý bude těžké rozhodování, komu fandit.

„Karel Gott říkal, že mu v hrudi budou bít dvě srdce, každé pro jeden tým. Během své kariéry sklízel úspěch a zažíval krásné okamžiky i v Německu, takže je rozpolcený. Ale když to říkal, natáčela ho německá televize ZDF, takže si myslím, že byl hodně diplomatický. Prostě doufá, že to bude pěkný zápas,“ vypráví 64letý Hrubesch.

Souboj českého týmu s favorizovanými Němci nabídne v přímé reportáži od 20:45 stream Český rozhlas Sport na našem webu.

Jan Kaliba, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme