Trenér Jablonce Kotal je v Hradci hostem i domácím zároveň

Když se fotbalista nebo trenér vrací na stadion, kde mnohé prožil, v roli soupeře, chtě nechtě si dává obzvlášť záležet, aby se ve známém prostředí vytáhl a ukázal. Kouči Jablonce Václavu Kotalovi se to málem povedlo, ale jeho tým v předehrávce druhého kola Gambrinus ligy přišel o dvoubrankové vedení a remizoval v Hradci Králové 2:2. Spokojení tak byli nakonec Kotalovi bývalí hráči, kolegové a fanoušci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jablonecký kanonýr David Lafata se tentokrát neprosadil | Zdroj: ČTK

Odrhovačku, která v Hradci tradičně doprovází ligové soupeře na hřiště, slýchal Václav Kotal ještě na jaře každý druhý týden. Los nejvyšší soutěže si trochu zalaškoval a dopřál mu tenhle zážitek v nejbližším možném termínu znovu, i když Kotal v létě přesídlil do Jablonce. Žádnou nostalgií ale teď už severočeský kouč netrpěl.

„Jsem profík, tak to beru tak, že jedna kapitola skončila a začíná druhá. V Hradci bydlím, myslím, že jsem se všemi vycházel v pohodě a i dnes se to ukázalo,“ neviděl na situaci nic zvláštního ani výjimečného Kotal.

Zato jeho bývalý svěřenec, hradecký záložník Vojtěch Štěpán chvílemi nevěděl, kterého ze dvou trenérů na hřišti vlastně poslouchat. Jiří Plíšek vládne hradecké kabině teprve krátce, takže místy reagoval na pokyny teď už jabloneckého kouče.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér fotbalistů Jablonce Václav Kotal se na hřišti Hradce Králové cítí stále jako doma

„Člověk zná jeho hlas, takže když ho slyším dávat pokyny, ne že bych reagoval na ně, ale na jeho hlas. Je to ještě v něčem jiné, zvykáme si na nové věci, ale snad to bude dobré,“ říká Štěpán, kterému byl povědomý nejen Kotalův hlas, ale poznával i jeho typický styl hry, který se teď snaží praktikovat Jablonec.

„Jeho rukopis byl vzadu vidět, rozehrávka nám dělala zezačátku problémy, ale pak už jsme přesně věděli, co budou hrát. Zápas skončil nerozhodně, takže nebyl asi nikdo ve výhodě:ů

Ano, hradečtí fotbalisté nevytěžili maximum z toho, že dobře znají Kotalovy trenérské metody, stejně jako jablonecký kouč naplno nevyužil znalosti prostředí a svých bývalých hráčů. A dost ho to na jeho svým způsobem stále domácí půdě mrzelo.

„A to z pohledu, že jsme to utkání měli velmi dobře rozehrané, nakonec i v závěru jsme mohli ještě za stavu 2:2 dát vítězný gól, ale bohužel jsme neměli i to potřebné štěstí, a tak to skončilo 2:2,“ připomíná základní informaci o předehrávce druhého kola tentokrát už hradecký host Václav Kotal.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme