Trenér Jablonce Kotal si k šedesátinám přál vítězství. A víc fanoušků

Fotbalisté Jablonce se díky brance v posledních vteřinách utkání a remíze 2:2 s pražskou Duklou dostali do čela prvoligové tabulky. V závěru nastavení se o to postaral útočník David Lafata, který dal svůj sedmý gól v sezoně a který svému kouči Václavu Kotalovi zařídil o poznání povedenější oslavu šedesátin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 9. kola první fotbalové ligy FK Baumit Jablonec - FK Dukla Praha 1. října v Jablonci nad Nisou. Jan Kopic (uprostřed) z Jablonce a Ondřej Vrzal (vpravo) z Dukly. | Zdroj: ČTK

Být to v anglické, německé a možná i polské lize, zřejmě by desetitisíce diváků zplna hrdla zpívaly oslavné blahopřání a možná i připravily nápadité choreografie.

Jenže na chladném severu Čech není pro podobné projevy emocí prostor. Na Jablonecku je doma spíše Jizerská padesátka, a tedy klasické lyžování, takže boj o první příčku v tabulce potažmo oslava kulatin kouče Václava Kotala přímo zajímaly pouze 2045 fanoušků.

Sem tam zakřičeli, sem tam zatleskali, ale do žádných větších akcí se v tomto žalostně nízkém počtu nepouštěli. Skoro jako v rodinném kruhu si tak mohl připadat muž, kterému je právě šedesát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Jablonce Václav Kotal by si představoval radostnější oslavu šedesátých narozenin a uvítal by víc fanoušků

„Už toho mám za sebou tolik, že beru věci ve fotbale prostě tak, jak jsou. Samozřejmě, že bych si přál vítězství, mrzí mě hlavně ztráty v domácím prostředí, protože mužstvo, které chce bojovat o nejvyšší místa, si je prostě nemůže dovolit...“

Ale na druhou stranu, zasazeno do kontextu několika posledních měsíců, ke smutku není důvod. Fotbalisté Jablonce dali zapomenout na jarní útlum a bývalého šéfa klubu, místního patriota a dnes předsedu české asociace Miroslava Peltu musí těšit, jaké kouče na drsný sever dokázal opakovaně nalákat.

Zmíněný jubilant Václav Kotal zatím navazuje na kvalitní dlouholetou práci Františka Komňackého a navzdory porážce s pražskou Duklou hraje o první místo v tabulce. I když při pohledu na hodně prořídlé ochozy se nabízí otázka, koho to vlastně zajímá.

„Je samozřejmě škoda, že nechodí víc diváků. Snažíme se hrát útoční fotbal, na to ale bohužel v obranné fázi kolikrát doplácíme. Ale tak to tady asi chodí,“ krčí smutně rameny Václav Kotal.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme