Trenér jedenadvacítky Dovalil pomůže na ME Bílkovi

Česká fotbalová reprezentace má nového asistenta. Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky schválil, že se k "A" mužstvu připojí dosavadní kouč výběru do 21 let Jakub Dovalil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Dovalil, trenér fotbalové reprezentace do 21 let | Zdroj: ČTK

Úspěšný trenér mládežnických reprezentací ale bude zatím působit u mužstva pouze do konce evropského šampionátu v Polsku, který se hraje v červnu. Mimo to i nadále povede juniorský národní celek, se kterým ho čekají ještě právě na začátku června dvě utkání kvalifikace na mistrovství Evropy do 21 let.

Po nich už se ale naplno zapojí do realizačního týmu trenéra Michala Bílka. V něm zaplní místo po Luďku Klusáčkovi, který skončil na konci loňského roku, kdy odešel s Ivanem Haškem do dubajského klubu Al Ahlí.

"Chceme mít ten realizační tým doplněný. Mandát Jakuba Dovalila je do konce Evropy a potom uvidíme, jakým způsobem bude fungovat u obou týmů současně, nebo jestli dojde k nějakým změnám. Já ale vidím jedenadvacítku jako jeho základní poslání," říká k Dovalilově budoucnosti u reprezentačních výběrů předseda Fotbalové asociace Miroslav Pelta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Novinky z fotbalové reprezentace představil Mirko Vasić

U národního týmu došlo ještě k jedné změně. Asociace neprodloužila smlouvu s kustodem Jaroslavem Johnem, který je obviněný, že zcizil v minulém roce bagr. O jeho nástupci se rozhodne později.

Do evropského šampionátu čekají českou fotbalovou reprezentaci tři přípravné zápasy. Už 29. února si zahraje v Irsku, 26. května potom na soustředění v Rakousku zřejmě s Izraelem a přípravu zakončí 1. června v Praze na Letné s Maďarskem.

Miroslav Pelta by chtěl utkání pojmout i jako částečnou omluvu a napravení dojmu za pobarážový incident s kauzou "Drulák".

"Chceme ten den věnovat oslavě fotbalu a navazuje tím na slib vůči fanouškům. Zklidili jsme tvrdou kritiku za své chování po návratu z Černé Hory a tohle je jedna z příležitostí, jak chceme dostat hráče blíž divákům. Chceme pozvat internacionály, udělat autogramiádu a podobně. Dal jsem si osobní cíl, že chci, aby na utkání s Maďarskem byla větší návštěva než na baráži s Černou Horou," prozradil Miroslav Pelta.

Aby se jeho cíl splnil, muselo by na Letnou dorazit více čtrnáct a půl tisíce diváků.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme