Trenér jedenadvacítky Lavička využil kempu k seznámení s hráči a nastínění spolupráce

Za necelý měsíc vstoupí česká fotbalová "lvíčata" vedená koučem Vítězslavem Lavičkou do kvalifikace o postup na evropský šampionát. Proto se dnes jeho členové v Praze nad rámec oficiálního termínu sešli. Na dvoudenním přípravném kempu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Lavička | Foto: Filip Jandourek

Nový kvalifikační cyklus, nový trenér a nově se tvořící tým. Z mnoha důvodů bylo podle kouče Vítězslava Lavičky dobré, že se mohl se svými svěřenci poprvé osobně sejít.

„Mohli jsme se vzájemně poznat a nastínit si způsob fungování společné práce. Od nás, od trenérů, zase mohli hráči slyšet způsob, jak se chceme v zápasech prezentovat. Oceňuji to,“ děkoval Lavička svazu za uspořádání kempu a klubům za to, že většinu jím chtěných a potenciálních reprezentantů uvolnili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kouč Vítězslav Lavičky sraz jednadvacítky ocenil. Hráčům nastínil, jaký herní projev očekává

V Praze se ovšem neseznamuje pouze trenér s hráči, ale ti také dost možná mezi sebou. V týmu je teď totiž 15 nováčků a jen dva záložníci si za "lvíčata" připsali víc než dva starty.

„Ještě před tréninkem mám připravené mítinky. Naším úkolem bude i zahladit to, když budou hráči od okolí slýchávat hlasy, že jejich výkonnost a kvalita není taková, jako měli někdejší reprezentanti,“ vysvětluje 52letý Lavička.

V jeho úvodní pětadvacetičlenné nominaci je pět hráčů aktuálně nastupujících ve druhé lize, dva krajánci a zbytek tvoří hráči z nejvyšší domácí soutěže.

Chybí mu v ní ovšem ještě dvě posily ze zahraničních soutěží. Jednou z nich je italský rodák Patrizio Stronati, nyní hájící barvy vídeňské Austrie, který se připravuje na zítřejší derby s Rapidem. I on by podle Lavičky měl tvořit kostru nového týmu.

„Představu máme, byl to jeden z hlavních bodů, kterému se nově tvořící trenérský a realizační tým věnoval. Stronati se dobře profiloval už při působení v Baníku ještě před odchodem do zahraničí,“ podotkl Lavička.

Jsou tam hráči, kteří už prošli minulou jednadvacítkou, ale máme i další šikovné hráče, kteří se v právě rozjeté sezoně ukazují poměrně dobře. Mám na mysli Aleše Čermáka a ostatní,“ dodal někdejší kouč Liberce či Sparty.

Jakub Kanta, Vojtěch Bureš, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme