Trenér Lavička se po sezoně vrátí z Austrálie do Evropy

Český fotbalový trenér Vítězslav Lavička se po sezoně vrátí z Austrálie do Evropy. S vedením Sydney, kde aktuálně trénuje, se dohodl, že smlouvu, která mu na jaře vyprší, už neprodlouží. Informaci přinesly internetové stránky australského klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Lavička | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

S vedením klubu se Lavička sešel na konci ledna a měl se rozhodnout, zda chce na lavičce Sydney pokračovat. Osmačtyřicetiletý kouč ale řekl, že s týmem, kterému aktuálně patří šestá příčka v tabulce australské ligy, dokončí sezonu a dál už pokračovat nebude.

Vedení klubu ve stejnou dobu oznámilo, že smlouvu už s Vítězslavem Lavičkou stejně obnovit nechce.

Hlavním důvodem, proč se chce Lavička vrátit zpět do Evropy, je odloučení od rodiny, která v uplynulém roce žila v Praze.

Český trenér přišel do Sydney v roce 2009 a hned ve své první sezoně dovedl klub k titulu v tamní lize, když FC Sydney vyhrálo základní část i následné play-off. Byl také oceněn jako nejlepší trenér roku.

Následující sezonu se ale týmu nedařilo a skončil až devátý, do play-off se nedostal. I tak ale vedení klubu s českým trenérem tehdy prodloužilo smlouvu do konce této sezony.

Na Lavičkovu počest dokonce plánují v Sydney pojmenovat ocenění pro nejlepšího klubového člena roku.

Spekuluje se o tom, že by se Vítězslav Lavička mohl po sezoně ujmout pražské Slavie namísto Františka Straky, kterému po sezoně skončí v Edenu smlouva. Generální ředitel klubu Miroslav Platil v uplynulých dnech zmínil, že by si Lavičku v pozici hlavního kouče Pražanů dokázal představit.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme