Trenér Pavel Tobiáš chce v Příbrami hlavně stabilizovat mužstvo

Fotbalisté Příbrami mají pošesté za poslední tři roky nového trenéra. Z poslední příčky Synot ligy je má dovést k záchraně Pavel Tobiáš. Ten ve středočeském klubu zároveň zastává i pozici šéftrenéra mládeže. U Litavky už ale zažil i slavné zápasy u týmu dospělých.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident středočeského klubu Jaroslav Starka (vlevo) s novým příbramským trenérem Pavlem Tobiášem | Zdroj: ČTK

Třeba Spartě umí Příbram pořádně vzdorovat. I letos prohrála o jedinou branku, ale u posledního domácího vítězství nad letenským týmem je zapsaný právě Pavel Tobiáš. Možná si na ten zápas z dubna 2005 vzpomenete.

Příbramský záložník Rudolf Otepka rozehrál roh tak, že si toho skoro nikdo nevšiml, a vzápětí dal Spartě vítězný gól. Na podobné filigránské standardní situace vymyšlené Pavlem Tobiášem si ale budou muset fanoušci u Litavky zřejmě počkat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Příbrami mají nového trenéra. Poslední celek Synot ligy povede Pavel Tobiáš, na kterého ve středočeském klubu rádi vzpomínají

„Těžko se to dělá v situaci, kdy nejsou psychicky nahoře. První cíl a úkol bude stabilizovat mužstvo, zabránit zbytečným obdrženým gólům a pak se může udělat nástavba, jako jsme to udělali tenkrát, když byly ty standardky. Byly tady na to hráči a také atmosféra.“

Slovíčko tenkrát je opravdu na místě, vždyť je to už skoro deset let. A pět let je to od posledního ligového angažmá Pavla Tobiáše. Tak dlouhou pauzu ale jako žádnou nevýhodu nevnímá.

„Je třeba zdůraznit, že jsem měl pauzu v lize dospělých. Trénuji i ligový dorost a vůbec jsem tu práci nerozlišoval. Nic jsem nešidil, dělal jsem to stejně, dokonce bych řekl, že jsme v poslední době měli intenzitu počtu tréninků vyšší, takže ta praxe není problém.“

Příbramský celek v posledních sezonách často měnil trenéry

Barát, Kotrba, Morales, Čuhel, Marko, Hřídel, Nádvorník, Kopač, Vavruška, Straka. To jsou trenéři, kteří se od Tobiášova odchodu v Příbrami objevili a někteří z nich i dvakrát. Právě Pavel Tobiáš jako poslední odkoučoval u Litavky dva roky. A prezident středočeského klubu Jaroslav Starka věří, že na to tentokrát naváže.

„Nejsem šťastný, že musím tak často měnit trenéry, ale je jednodušší vyměnit trenéra než vyhodit 15 hráčů, to je svatá pravda. Pavel je velký odborník, a když to půjde, ať je tady co nejdéle. Já budu jenom rád."

Smlouvu na doživotí, kterou kdysi uzavřel Jaroslav Starka s Jiřím Kotrbou, zatím Pavlu Tobiášovi neslibuje. O úspěšnosti nového kouče může mnohé napovědět už jeho ostrá premiéra. S posledním týmem Synot ligy si ji totiž odbude na stadionu předposlední Jihlavy.

Jan Suchan, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme