Trenér Pešice si chce zápas s Kanadou užít, Čech svou účastí splácí důvěru

Česká fotbalová reprezentace má už za sebou trénink na Andrově stadiónu v Olomouci, kde se v pátek v rámci přátelského utkání střetne s Kanadou. Soupeř nepatří k nejsilnějším, o to příjemnější rozloučení s rokem 2013 by to pro český národní výběr mohlo být. Přál by si to určitě i jeho lodivod Josef Pešice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní trenér týmu české fotbalové reprezentace Josef Pešice (vlevo) a brankář Petr Čech vystoupili 14. listopadu na tiskové konferenci v Olomouci. O den později sehraje tým přípravné utkání s Kanadou. | Zdroj: ČTK

Trenér Josef Pešice povede českou reprezentaci možná naposledy, což vybízí k myšlence, že by si chtěl zápas speciálně užít.

„Chtěl bych si to speciálně užít. To speciálně znamená, že bychom museli hrát dobře a samozřejmě vyhrát. Nechci říkat, jaký výsledek by to musel být, spíš jde o to, abychom hráli dobrý fotbal, dostávali se do zakončování a dali nějaké góly. V takovém případě bych byl spokojený,“ říká Josef Pešice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reprezentační trenér Josef Pešice a brankář Petr Čech hovoří o nadcházejícím přátelském utkání českého národního týmu s výběrem Kanady

Trenér národního týmu chce v souboji s Kanadou poslat na hřiště všechny nominované hráče do pole, pokud to bude možné. Jisté však je, že chytat bude pouze brankář Petr Čech.

„Je to pro mě těžké. Jak se omluvím olomouckým fanouškům, že jsem nepřivezl Petra Čecha a že tady není Rosický? To nejde, jsem toho názoru, že vždycky mají hrát ti nejlepší. A myslím si, že ti nejlepší jsou v nominaci i tentokrát. Něco jiného je, když se Rosický nebo Darida zraní,“ dodává Pešice.

Petr Čech chtěl splatit důvěru, kterou u reprezentačního týmu má, a neuvažoval o tom, že by k přátelskému utkání s Kanadou nepřijel.

„Za celou dobu, co jsem v národním týmu, jsem se omluvil pouze dvakrát. Jednou kvůli zranění, podruhé kvůli náročnému cestování z Asie do Ameriky a zpět s Chelsea. Jakmile nemám zdravotní problém, tak reprezentuji rád. Trenér chtěl, abych tady byl, tak jsem nic dalšího neřešil,“ vysvětluje tradiční brankářská opora.

České fotbalové reprezentaci se v Olomouci v poslední době příliš nedaří, na Hané prohrála s Litvou i s Dánskem. Vybírat místo pro utkání podle tohoto kritéria ale není možné.

„Kdybychom jezdili na stadion jenom podle toho, jaký jsme kde uhráli výsledek, tak už nevím, kde bychom hráli (smích). Tolik stadionů, které by vyhovovaly pravidlům na mezinárodní zápasy, zase nemáme. Prostě hrajete tam, kde máme zázemí a kam přijdou fanoušci. Zápasy národního týmu se rozdělují tak, aby se hrálo na Moravě i v Čechách. A také podle toho, zda s místem souhlasí soupeř. My jsme vybrali Olomouc z toho pohledu, že tady vždycky byl zájem o fotbal. Samozřejmě zde máme nepříjemnou zkušenost s posledním zápasem, ale to nehraje roli,“ uvedl Petr Čech.

Tomáš Minarčík, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme