Trenér Psotka skončil v Senici a bude sportovním ředitelem Sigmy

Fotbalový trenér Zdeněk Psotka skončil po půl roce na pozici hlavního kouče ve slovenské Senici a bude novým sportovním ředitelem Sigmy Olomouc. Vedení olomouckého klubu to oznámilo na oficiálních webových stránkách, informaci zveřejnil i web profutbal.sk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán Olomouce Radim Kučera a trenér Sigmy Zdeněk Psotka před finále Ondrášovka Cupu | Zdroj: ČTK

Odchod Psotky ze slovenského klubu je velmi překvapivý, Senica přezimovala v přestávce po podzimní části soutěže na třetím místě tabulky nejvyšší slovenské soutěže a chystala se na jaře zaútočit na příčky, které by jí zajistily účast v evropských pohárech.

„Chci poděkovat funkcionářům senického klubu za nabídku, kterou jsem v létě dostal, za možnost získat během tohoto období velmi zajímavé zkušenosti a především za bezproblémovou dohodu o ukončení spolupráce,“ uvedl Psotka na klubovém webu.

Zpátky do Čech ho prý táhla možnost znovu pracovat v klubu, kde sám dlouho hrál a také trénoval, dokonce i A mužstvo v Gambrinus lize. Psotka požádal Senický klub požádal o uvolnění z funkce a ten mu vyhověl. Sigma sháněla nového sportovního ředitele od loňského roku, kdy kvůli zdravotním problémům skončil Jan Gottvald.

„Dostali jsme se do nelehké situace. Trenér odchází od nedokončené práce, nechceme mu však bránit v jeho rozhodnutí. Jeho touhu být blíže rodině akceptujeme,“ prohlásil prezident FK Senica Viktor Blažek s tím, že slovenský klub je sice nastalou situací zaskočen, ale nového trenéra intenzivně hledá.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme