Trenér Ščasný skládá tým, který má zachránit Teplice od sestupu

Co nejrychleji odvrátit hrozbu sestupu. S takovým úkolem vstoupili do zimní přípravy fotbalisté Teplic, kterým v tabulce Gambrinus ligy patří až 14. místo. Podílet se na tom už ale nebude bývalý kapitán Petr Lukáš, který mužstvo v zimě opustil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Zdeněk Ščasný udílí pokyny při své premiéře na teplické lavičce. | Zdroj: ČTK

Spolu s Lukášem ze Stínadel odešli také obránci Ježdík s Hoškem a útočník Melunovič. Místo nich klub zatím získal ze Slavie obránce Josefa Kaufmana, který hrál na podzim v Brně, a z Chomutova útočníka Tomáše Smolu, své bývalé dva hráče.

Trenér Zdeněk Ščasný chce přes zimu hlavně kádr stabilizovat a utvořit z něj kompaktní tým. „Myslím si, že jedna z klíčových věcí bude, aby mužstvo zůstalo pohromadě. Už jen to, že změny nejsou razantní, tak je vidno, že týmu věřím. Chci, aby mužstvo bylo silné hlavně psychicky, plánuje zkušený kouč, který věří, že se mu povede složit soudržné mužstvo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Teplice oslabily i posílily zároveň. Chceme ze sestupových vod, ozývá se z týmu

„Žádné kouzelné triky neznám, ale myslím si, že postupem času by se mělo mužstvo dávat dohromady a utužovat. Je to otázka i charakteru kluků. Jsou tu hráči, u kterých by to tak mělo být,“ tvrdí Zdeněk Ščasný.

Výrazné zásahy do kádru už neplánuje, v příštím týdnu chce ještě dotáhnout příchod zahraničního záložníka, kterého zná z maďarské ligy. Sestava pro jaro se mu už rýsuje.

„Nejsem trenér, který bude říkat, že mají všichni stejnou startovní čáru, to jsou kraviny. Jsou tu hráči, kteří víceméně místo v základu mají. Na druhou stranu z toho ale mohou vypadnout třeba kvůli zranění, takže nechci předjímat. Na druhou stranu ale nechci do sestavy moc zasahovat. Chci pracovat s hráči, s kterými jaro odehrajeme,“ nastínil Ščasný své představy.

Teplice se během přípravy jako tradičně zúčastní Tipsport ligy a čekají je dvě soustředění, na herní vyrazí mužstvo začátkem února na Kypr.

David Kalvas, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme