Trenér Trpišovský našel ve Slovanu vhodné prostředí a neměl důvod k odchodu

Fanoušci fotbalového Liberce se už pomalu loučili s trenérem Jindřichem Trpišovským. Podle spekulací se měl přesunout na lavičku mistrovské Plzně. Žádnou nabídku ale nepřijal a podpisem nové smlouvy potvrdil své pokračování v Liberci. Hlavně díky tomu, že pod Ještědem našel nový fotbalový domov.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Slovanu Liberec Jindřich Trpišovský

Trenér Slovanu Liberec Jindřich Trpišovský | Zdroj: ČTK

Velký rozruch vyvolaly spekulace o odchodu Trpišovského hlavně mezi fanoušky na fóru Slovanu. Na včerejší mimořádné tiskové konferenci ale hned na začátku všechny příznivce Liberce uklidnil jeho sportovní ředitel Jan Nezmar.

„Tou mimořádnou událostí je podpis nové smlouvy trenéra a jeho setrvání v našem klubu,“ řekl.

Přitom se hovořilo o obrovském zájmu mistrovské Plzně. Trpišovský měl nabídky i ze zahraničí, jenže i tak radši zůstává v klubu, který svou přestupovou politikou rozhodně nepřipomíná nejambicióznější partu v českém fotbale. Například každoročně klub prodává své největší tahouny.

Čtyřicetiletý trenér si ale Liberec oblíbil. „Musím říct, že když jsem před rokem přišel do Slovanu, tak jsem netušil, že můžu ve fotbale objevit prostředí, kde se budu cítit tak, jak se momentálně cítím,“ pochvaluje si Trpišovský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Jindřich Trpišovský pokračuje ve Slovanu Liberec.

Zároveň si sám sobě položil otázku a snažil se najít důvod, proč by měl odejít. Žádný nenašel, a proto se rozhodl zůstat. „Jsou tady hráči, z nichž cítím, že se vzájemně respektujeme a důvěřujeme si. Když vás něco naplňuje, tak by to člověk neměl opouštět,“ tvrdí.

Nezmar přitom už skoro bez naděje čelil a odolával nabídkám konkurence. „Občas se ve fotbale setkáváme s prohlášením typu ,tohle se neodmítáʻ. Nevím, jestli to nevyzní blbě, ale z mého pohledu takovou nabídku trenér dostal, takže si vážíme o to víc, že to nakonec dopadlo jinak,“ říká.

Trpišovskému pomohly k rozhodnutí i vzpomínky, díky nimž si připomněl, co za ten rok v Liberci prožil a jak mu klub pomohl.

„Navíc mám tu výhodu, že doma se se mnou nemažou a přítelkyně mi vždycky řekne, ať se vzpamatuju, a abych zůstal tam, kde jsem, protože to není úplně jednoduché. Loni touhle dobou jsem jel s Viktorkou z Olomouce a neměli jsme pomalu ani na vlak,“ říká Trpišovská.

Připomněl si tak, že byl ještě před rokem trenérem druholigového a finančními problémy zdevastovaného Žižkova, a jen málokdo ho znal. Teď je žádaný. Možná ho jednou čeká i lukrativnější angažmá, ale ještě minimálně rok by měl působit pod Ještědem.

David Nyč, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme