Trenér Vrba chce porazit Atlético. Horváth hodlá soupeře uchodit

Doma na Moravě dostal k narozeninám zahradnické potřeby, ale teď bude pracovat na jiném trávníku. Konkrétně ve Štruncových sadech v Plzni, kde se spolu se svými svěřenci pokusí vybojovat vítězství ve skupině Evropské ligy. Trenér Pavel Vrba při zápase s madridským Atlétikem oslaví dnešní 49. narozeniny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Pavel Horváth (vlevo) slaví gól do sítě portugalské Coimbry v duelu Evropské ligy | Zdroj: ČTK

„Nejsem nijak zvlášť manuálně zdatný, takže to nebude nic jednoduchého, ale věřím, že jak s nářadím, tak s Atlétikem to zvládneme dobře, a že po obou těch náročných pracích budu mít dobrou náladu,“ hýřil trenér Pavel Vrba už dlouho před výkopem vtípky.

Na tomto zápase totiž dopředu stěží najdete chybu. Vyprodané hlediště, slavný soupeř, předem zaručený postup, a navíc možnost hrát o první příčku ve skupině. I kapitánovi Pavlu Horváthovi se tato konstelace líbí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Plzně si zahrají o prvenství ve skupině Evropské ligy s Atlétikem Madrid

„V tomhle zápas nemáme co ztratit, to je z psychického hlediště určitě to nejlepší,“ pochvaluje si Pavel Horváth okolnosti utkání se slavným Atlétikem, které si teď v rámci přípravy pozorně prohlížel na videu.

„Zápas jsme viděli, měli jsme z něj i sestřihy. Osobně se budu chtít vyrovnat Ronaldovi v tom desetivteřinovém sprintu… tím bychom je mohli zaskočit, no,“ naráží Pavel Horváth na poslední ligové utkání Atlétika, které i kvůli nedostižnému Ronaldovi podlehlo svému městskému rivalovi.

Plzeňský kapitán ví, že on sám rozhodně tak rychle jako portugalský útočník neběhá, takže když už by měl soupeře překvapit, půjde na to jinak.

„Jedině že bych je uprostřed hřiště uchodil… V Madridu jsem nehrál, v době, kdy je spousta záznamů a sestřihů ze zápasů, zná každý každého. Věřím, že budeme schopní vytvořit si šance a některé z nich i proměnit.“

V případě, že by to plzeňským fotbalistům stačilo na výhru, dostal by trenér Pavel Vrba ještě jeden velký dárek k dnešním narozeninám. A sice vítězství ve skupině Evropské ligy.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme