Trenér Vrba možná skončí u fotbalové reprezentace. Jedná s Machačkalou

Kouč Pavel Vrba možná skončí v pozici reprezentačního trenéra s tím, že by od příští sezony mohl trénovat ruský prvoligový tým Machačkala. Vrba má momentálně platnou smlouvu u reprezentace, ale ruský klub již zahájil jednání s českou asociací o jeho uvolnění. Na svém webu o tom informovala Fotbalová asociace České republiky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Vrba

Pavel Vrba | Foto: Filip Jandourek

O možném odchodu Vrby do Ruska se spekulovalo již před šampionátem. Samotný kouč však tuto variantu po vyřazení české reprezentace z mistrovství Evropy vyvracel.

Nyní se ale situace změnila a Vrba zahájil jednání s ruským klubem Anži Machačkala.

„Pan Vrba mi oznámil, že začal jednat s klubem Anži Machačkala. Já to respektuji, protože jeho smlouva umožňuje výstupní klauzuli, za jakých podmínek může být uvolněn, takže se jedná o standardní režim. V průběhu tohoto týdne odjíždí do Ruska na jednání a v případě, že se dohodne, my se domluvíme s klubem na vyrovnání. To, aby trénoval klub v Rusku a k tomu reprezentaci, je vyloučeno,“ řekl Českému rozhlasu předseda FAČR Miroslav Pelta.

Vrba působí ve funkci reprezentačního trenéra od ledna 2014. S národním týmem úspěšně absolvoval kvalifikační cyklus na probíhající Euro, na kterém však Česko získalo v základní skupině jeden bod a neprobojovalo se do vyřazovacích bojů.

Na klubové scéně Pavel Vrba slavil úspěchy především v Plzni, se kterou vyhrál dvakrát českou ligu a dvakrát s ní postoupil do základní skupiny Ligy mistrů. V případě, že se přestup Vrby do Ruska uskuteční, bude se jednat o jeho první angažmá mimo Česko a Slovensko.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme