Trenér Vrba po neúspěchu na Euru končí u fotbalové reprezentace. Odchází do Ruska

Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba přidělal svým šéfům další vrásky na čele. Po nedávném neúspěšném vystoupení českých fotbalistů na Euru ve Francii končí bývalý kouč Plzně u národního týmu. Podle všech předpokladů podepsal smlouvu v Rusku v týmu Anži Machačkala.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní mužstvo na evropském šampionátu dokázalo pouze remizovat s Chorvatskem. Dvě další prohry se silným Španělskem a Tureckem odsoudily reprezentaci ke čtvrtému místu v základní skupině a odjezdu domů.

"Velmi si vážím toho, že jsem dostal možnost vést českou reprezentaci, vždy jsem to považoval za čest a skvělou zkušenost. Po mistrovství Evropy jsem zvážil všechny okolnosti a nakonec se rozhodl akceptovat nabídku Anži Machačkala, s jejíž konkrétní podobou jsem byl seznámen několik dní po skončení turnaje," řekl Vrba.

Sám Vrba byl v průběhu mistrovství kritizován za příliš defenzivní taktiku a neschopnost skórovat. Tým dal pouze dvě branky, z toho jednu z pokutového kopu. Po návratu z Francie pronikly do médií informace o tom, že trenér Vrba uvažuje o konci kariéry reprezentačního kouče. Zároveň se ukázalo, že jedná s ruským klubem.

„V Česku máme takový zvyk, podle kterého je každý trenér národního týmu špatný. V zahraničí má velice dobré jméno, a proto tu nabídku dostal,“ prohlásil brankář Arsenalu Petr Čech na adresu Pavla Vrby.

Tlak na pozici hlavního trenéra národního týmu nakonec Vrba skutečně neunesl a podepsal smlouvu v Anži Machačkala. Ruský klub se v loňské sezoně udržel na poslední chvíli v nejvyšší soutěži a Vrba by se měl postarat o přebudování současného kádru.

Zatím se neví, kdo Vrbu na reprezentační lavičce nahradí. Spekuluje se o trenérovi Mladé Boleslavi Karlu Jarolímovi.

"Naším úkolem nyní je najít nového trenéra pro národní tým. Začínáme na věci intenzivně pracovat a 8. července bych rád Výkonnému výboru FAČR navrhl jméno nového kandidáta na post reprezentačního trenéra," dodal Pelta.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme