Trenér Vrba: Uhrát bod s AC Milán v Lize mistrů je obrovský úspěch

Utkání jako na houpačce zažili včera večer fotbalisté Viktorie Plzeň. V Lize mistrů drželi v první půli krok s favorizovaným AC Milán, možná byli i lepší. Na začátku druhé půle dva góly dostali a v samotném závěru trefami Bystoně a Ďuriše vyrovnali na 2:2.

Trenér Plzně Pavel Vrba děkuje fanouškům za gratulaci k osmačtyřicátým narozeninám | Zdroj: ČTK

Trenér Pavel Vrba zažil na konci zažil dvojtou euforii. Nejprve když se mu vyplatilo vysunutí obou stoperů na hrot, což přineslo vyrovnání. A poté když mu celý stadion přál k narozeninám.

00:00 / 00:00

Rozhovor s trenérem Viktorie Plzeň Pavlem Vrbou pořídil po skončení zápasu reportér Jan Kaliba

Nejdřív to vypadalo na horor, potom pohádka. Máte husí kůži?

Určitě, jsem strašně spokojený, protože si myslím, že hlavně za výkon v prvním poločase jsme si nezasloužili prohrát. Pak bohužel nám nevyšel vstup do druhého poločasu, kdy během tří minut jsme dostali dvě branky - řekl bych – velice laciné. Potom to byl zápas vlastně nahoru – dolů. Naštěstí AC to taky vyloženě nezabalil, že by bránil. My jsme taky ještě dali další branky. To si myslím, že bylo ku prospěchu fotbalu a samozřejmě i ku prospěchu nám, protože jsme měli i dostatek příležitostí na to, abychom vyrovnali. Takže samozřejmě, že jsem spokojený, i když v závěru jsme hráli vabank. Zkoušeli jsme všechno možné i brankaře jsme dávali do standatek, do útočné fáze. A na závěr se nám to vyplatilo.

Začátek druhého poločasu byl asi největším kolapsem Plzně za celý podzim v evropských pohárech. Z čeho to podle vás vyplývalo?

Vyplývalo to ze špatného důrazu defenzivních hráčů, protože si myslím, že obě dvě situace byly řešitelné. A tam si myslím, že nevím, jestli to byla nekoncentrovanost, spíš si myslím, že podcenění nějaké situace. To se asi musíte zeptat těch hráčů, proč do toho nešli na sto procent nebo proč nebyli důraznější. Myslím si, že ty góly padly vyloženě z toho, že jsme tam neměli ten důraz, který v tom velkém vápně, v té defenzivě prostě musí být.

Dnes jsme měli AC Milán na lopatě vzhledem k tomu, jaký výkon jste podávali v prvním poločase. Nemrzí vás - vzhledem k tomu vyvrcholení potom - o to víc, že jste ty dva rychlé góly dostali? Protože ty góly jste nakonec dokázali dát, a že to mohlo znít jinak: „Porazili jsme AC Milán“…?

Přiznejme si, že AC Milán samozřejmě byl v poli lepší. My jsme naopak byli nebezpečnější. Já si myslím, že to byla taková naše hra, kdy jsme po zisku chodili v určitém počtu hráčů. Měli jsme v tom prvním poločase víc takových těch nebezpečnějších příležitostí než AC Milán, protože AC Milán tím postupným útokem se dostal do šance. O to víc mě samozřejmě mrzelo, že jsme v tom druhém poločase víceméně si to pokazili úplně sami. Možná kdyby ten výsledek byl déle 0:0, tak jsme i možná mohli i AC porazit. Ale na druhou stranu: uhrát bod s AC Milán v Champions League je pro nás obrovský úspěch.

Kvůli nepříjemnému zranění musel ještě v prvním poločase střídat Jiráček. Poslal jste na hřiště mladého Daridu. Jak jste s ním byl spokojený?

Já tvrdím už půl roku, že Vláďa Darida je prostě hráč, který nám jednou nahradí Hotvátha, a jestli hráč odejde dřív, tak možná i Jiráčka. Takže já si myslím, že u Vládi je to jenom o zkušenostech v těchto zápasech. Ale ty předpoklady prostě má stejné jako Jiráček a já věřím, že jednou z něho ten Jiráček může být.

Když shrnete ten zázračný plzeňský podzim, jaký dojem to ve vás vyvolává?

Já si myslím, že zázračná je Plzeň už rok a půl. Když to budu brát už vítězstvím Poháru a sezónou, kdy jsme se stali mistry, pak to vyvrcholilo postupem do Champions League, tak já si myslím, že zažíváme něco, co nevím, jestli ještě někdy v Plzni všichni prožijeme. Ale bylo to něco úžasného a já jsem maximálně spokojený. Akorát mě mrzí, že v té ligové soutěži nemáme o čtyři, pět bodů víc, protože to si myslím, že nám trošku tu sezónu pokazilo, protože jsme určitě měli na to, abychom měli nějakých 35 – 36 bodů. To je jediná kaňka v tomto období.

Vy – jako trenér po podzimu v Lize mistrů, po zápasech s Barcelonou, s AC Milán – nacházíte v sobě ještě motivaci? Máte ještě kam jít v Plzni?

Nevím, jestli mám kam jít, ale něco se najde. Jestli to bude v Plzni nebo někde jinde, to se uvidí. Ale momentálně mám rok a půl smlouvu v Plzni. Jestli budu někde jinde, tak určitě to bude po dohodě s Plzní. Ale momentálně žádná konkrétní jednání neprobíhají. Pokud budou probíhat, tak se uvidí, jak to dopadne. Já jsem v Plzní spokojený, myslím si, že mám i slušné mužstvo, věřím tomu, že jsme schopni zase hrát evropské poháry. A uvidím, co se bude dít. Na to je teď dost času.

Jan Kaliba, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít