Trenér Zdeněk Zeman se na lavičce AS Řím uvedl remízou s Catanií

Český trenér Zdeněk Zeman se v nejvyšší italské soutěži vítězstvím neuvedl, fotbalisté AS Řím remizovali s Catanií 2:2. O malou senzaci se naopak postarali hráči Sampdorie Janov, kteří po návratu do Serie A porazili v prvním kole vicemistra loňského ročníku AC Milán 1:0.

Zdeněk Zeman se na lavičku týmu z nejvyšší soutěže vrátil po sedmi letech, obnovená premiéra mu ale příliš nevyšla. V prvním poločase padla jediná branka, a to právě do sítě AS Řím, postaral se o to Giovanni Marchese, který zužitkoval ofsajdovou pozici.

Římanům se podařilo vyrovnat v 59. minutě duelu, parádní nůžky předvedl Pablo Osvaldo. Jen o deset minut později už ale svěřenci českého kouče znovu prohrávali, za hosty se prosadil Alejandro Gómez. Alespoň nějaký bodový zisk zachraňoval až v nastaveném čase Nicolas López.

Kamil Vacek oslavil se svými spoluhráči výhru Chieva nad Boloňou 2:0, Libor Kozák se zase mohl radovat z vítězství Lazia Řím nad Bergamem 1:0.

Senzační návrat do Serie A prožila Sampdoria, která porazila vicemistra z loňské sezony AC Milán na jeho hřišti 1:0, jedinou branku utkání vstřelil obránce Andrea Costa. V tabulce si ale Sampdoria připsala jen dva body, kvůli účasti v korupčním skandálu jí byl totiž jako trest jeden bod odečten.

Italská fotbalová liga - 1. kolo:

AC Milán - Sampdoria Janov 0:1 (58. Costa), AS Řím - Catania 2:2 (59. Osvaldo, 90.+1 López - 28. Marchese, 69. Gómez), Bergamo - Lazio Řím 0:1 (17. Hernanes), Chievo - Boloňa 2:0 (65. Pellissier, 79. Cruzado), FC Janov - Cagliari 2:0 (51. Merkel, 85. Immobile), Palermo - Neapol 0:3 (45.+3 Hamšík, 79. Maggio, 88. Cavani), Pescara - Inter Milán 0:3 (17. Sneijder, 19. Milito, 81. Coutinho), Siena - FC Turín 0:0.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít