Trenér Zeman oslavil 100. zápas na lavičce AS Řím stylově - vítězstvím

Teprve druhou porážku od začátku minulé sezony si připsali fotbalisté Juventusu Turín v nejvyšší italské soutěži, když ve šlágru kola podlehli AC Milán 0:1. Vítězství naopak slavil český trenér AS Řím Zdeněk Zeman, jehož svěřenci zvítězili 1:0 nad Pescarou, kterou dovedl v minulé sezoně do nejvyšší soutěže.

Zdeněk Zeman oslavil 100. zápas na lavičce AS Řím vítězstvím | Foto: Reuters

Juventusu se utkání proti AC vůbec nevydařilo, jako by už turínští fotbalisté zapomněli, že ve středečním duelu Ligy mistrů zdolali i takového titána, jako je anglická Chelsea. Za celý první poločas vystřelili jen jedinkrát na bránu, zatímco domácí hrozili z rychlých protiútoků.

O vítězi utkání rozhodl jediný gól, který padl z nařízené penalty po ruce Isly. Exekutor Robinho se nemýlil, i když gólman Juventusu Buffon si na jeho střelu sáhl. AC Milán se díky vítězství posunul na osmé místo v tabulce, Juventus zůstává první.

Zdeňku Zemanovi se v Pescaře dostalo vřelého přivítání od fanoušků, kteří bývalému kouči svého týmu tleskali a připravili i transparenty. Zemanovi svěřenci ale domácí příznivce zarmoutili, když si odvezli všechny body díky gólu Destra z 5. minuty utkání. Zdeněk Zeman tak oslavil na lavičce AS Řím sté utkání výhrou, působil zde totiž už v letech 1997 – 1999.

Inter Milán odsunula po remíze 2:2 s FC Turín na třetí místo tabulky Fiorentina. Chievo bez zraněného Kamila Vacka v sestavě uhrála bezbrankovou remízu se Sienou.

Italská fotbalová liga - 14. kolo:

Bergamo - FC Janov 0:1 (39. Bertolacci), Chievo - Siena 0:0, FC Turín - Fiorentina 2:2 (40. Cerci, 76. Birsa - 74. Gonzalo Rodríguez z pen., 84. Hamdáví), Pescara - AS Řím 0:1 (5. Destro), Sampdoria Janov - Boloňa 1:0 (61. Poli), AC Milán - Juventus Turín 1:0 (31. Robinho z pen.).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít