Trenéra Bílka mrzí, že dostává Rosický v Arsenalu málo příležitostí

V kvalifikačních zápasech proti Dánsku a Arménii budou rozhodovat hlavně zkušenosti fotbalistů. Zkušenost ale neznamená rozehranost. Hlavní tvůrce hry českého týmu Tomáš Rosický si herní praxe v poslední době rozhodně moc neužil. Právě na jeho tvořivosti přitom bude výrazně záviset úspěch české reprezentaci v boji o účast na mistrovství světa. Pro trenéra Michala Bílka tedy hodně nepříjemná situace.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Rosický během přátelského utkání v Turecku

Tomáš Rosický během přátelského utkání v Turecku | Zdroj: ČTK

„Jsem zklamán i z toho pohledu, že i Tomáš by si přál, aby nastupoval. Trochu se divím, že těch příležitostí tolik nedostává. Jinak Tomáš je velmi zkušený hráč a určitě se na něm neprojeví to, že ten zápasový rytmus nemá takový, jaký by si třeba on sám představoval," netají své zklamání nad vytížeností či spíše nevytížeností Rosického v Arsenalu reprezentační kouč Michal Bílek.

Kapitána českého týmu celou kariéru v londýnském klubu trápí neustálá zranění. Jeho výhodou ale je, že ani menší rozehranost na něm není většinou v zápasech znát. To potvrdil Rosický i v tomto kalendářním roce. Jak v Arsenalu, tak v únorovém přátelském duelu reprezentace v Turecku, kde patřil opět k nejlepším mužům na hřišti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický dostává v Arsenalu málo příležitostí

„Je pravda, že když Tomáš nastoupil, tak vždycky patřil mezi ty nejlepší hráče anebo byl úplně nejlepší. Když nastoupil po zranění, které utrpěl na mistrovství Evropy, tak hrál v utkání Ligy mistrů jen jeden poločas a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání a nedávno to bylo opět. Takže také tomu moc nerozumím, že takový hráč nedostává tolik příležitostí,“ stýská si Bílek nad přístupem trenéra londýnského klubu Arsena Wengera.

Na schopnost Rosického hrát ve vrcholové formě bez stabilního herního vytížení se totiž nedá spoléhat donekonečna. A to i přesto, že Rosického k Arsenalu váže už hodně silné a několika sezonami stvrzené pouto.

O budoucnosti v Arsenalu se Rosický s Bílkem nebavil

„Myslím si, že má pořád motivaci hrát za Arsenal, takže si myslím, že první volba je pro něj pořád Arsenal. Ale kdyby ta situace měla být taková delší dobu, tak si nemyslím, že je s tímto stavem spokojený. Jestli by to nějak řešil, tak to nemůžu teď říct, protože jsme se o tom nebavili,“ dodává Michal Bílek.

Před důležitým dvojzápasem proti Dánsku a Arménii se ale zcela určitě na tom, že je Rosický hráčem Arsenalu, už nic nezmění. Českým fanouškům tak nezbývá než doufat, že v prvním soutěžním utkání od loňského mistrovství Evropy Rosický i z role náhradníka v Arsenalu potvrdí svoji fotbalovou genialitu.

Michal Jurman, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme