Trenéru Vrbovi se vyplácí trpělivá a poctivá práce s týmem

Horor, pohádka a mýdlová opera. Všechny jmenované žánry se promítly do posledního vystoupení fotbalistů Plzně v Lize mistrů. Viktoriáni na poslední chvíli smazali náskok AC Milán, vydřeli remízu 2:2, a zařídili si tím pohárovou prodlouženou v Evropské lize. Ale kromě toho také dali nejlepší možný dárek k osmačtyřicátinám strůjci plzeňského úspěchu, trenérovi Pavlu Vrbovi. A přidalo se i dvacet tisíc gratulantů na tribunách.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Pavel Vrba (vlevo) s kapitánem týmu Pavlem Horváthem

Trenér Pavel Vrba (vlevo) s kapitánem týmu Pavlem Horváthem | Zdroj: ČTK

„Nevím, jestli ještě zažiju, aby mi přálo dvacet tisíc fanoušků, bylo to velice příjemné. Přiznám se ale, že mě nejvíc dojal ten vyrovnávací gól. Jsem strašně moc spokojený.“

A je to spokojenost, která Pavlu Vrbovi rozhodně nespadla do klína, vysloužil si ji tříletým budováním týmu, který se propracoval až k zápasům proti AC Milán a Barceloně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenéru Vrbovi se vyplácí trpělivá a poctivá práce s týmem

„Po utkáních s takovými celky, jako Jerevan, Trondheim, Kodaň a vlastně všech zápasech v Champions League spousta hráčů fotbalově vyrostla. Ušli jsme ohromný kus cesty,“ pochvaluje si plzeňský lodivod.

„V české lize samozřejmě podávali určité výkony, ale všechno vrcholí reprezentací a evropskými poháry. Mnohé z nich tyto zápasy posunuly hodně vysoko, obávám se, aby naše mužstvo vůbec zůstalo pohromadě,“ projevuje Vrba své obavy o vypiplané hráče jako starostlivá kvočna o kuřata, o kterých už ale zároveň tuší, že je jim domovský kurník malý.

„Buďme realisti. Uvidíme, jak to všechno dopadne. S některými hráči se určitě potkám, ale pouze proto, abych si s nimi podal ruku, protože oni budou cestovat dál,“ smiřuje se Vrba s tím, že zejména záložníci Jiráček s Pilařem budou těžko k udržení, ačkoli cesta pohárovou Evropou pro Plzeň ještě nekončí.

Ale i zápas proti Milánu naznačil, že tohle mužstvo může fungovat i v mírně pozměněném složení. Vždyť oba góly dal český mistr v době, kdy už Jiráček ani Pilař na hřišti nebyli.

Pavel Vrba | Zdroj: ČTK

„Když říkáme ‚A‘, to znamená odchod některých hráčů, říkáme zároveň i ‚B‘, tedy že chceme kádr doplnit. Máme vytipované hráče, kteří by v případě odchodu některých našich současných opor do Plzně přišli,“ slibuje Vrba, který je ale v podobné pozici jako někteří hráči.

Také on už může s Plzní těžko dokázat víc, a nabízí se tedy úvaha, kde bude nadále trenérsky růst.

„Jestli to bude v Plzni nebo někde jinde, to se uvidí. Momentálně mám na rok a půl smlouvu v Plzni. Žádná jiná jednání teď neprobíhají,“ naznačuje plzeňský kouč, že ho zřejmě bude losování vyřazovací části Evropské ligy 16. prosince velmi zajímat.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme