Trest za bídné výsledky: Hráči Baníku uklízí na Bazalech

Padnout na dno ligové tabulky se nevyplácí. Své o tom vědí fotbalisté Baníku Ostrava, kterým se teď vůbec nedaří a s pouhým jedním bodem jim patří poslední příčka Synot ligy. Trenér pro ně vymyslel svérázný trest, musejí uklízet okolí stadionu na Bazalech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Baníku pracují na Bazalech. Místo hrací plochy se starají o ochozy | Foto: Martin Knitl | Zdroj: Český rozhlas

Z ostravských Bazalů je tréninkové hřiště. Hráči Baníku na něm, ještě před dopoledním tréninkem, pracují s lopatami, krumpáči a pilkami. Celý týden od sedmi ráno čistí betonové ochozy stadionu od plevele a náletových dřevin.

Netradiční trest vymyslel trenér Radomír Korytář. „To aby věděli, jak dopadnou, pokud budou ke svým povinnostem profesionálního fotbalisty přistupovat tak, jako to učinili v Rýmařově,“ vysvětlil serveru isport.cz s odkazem na vypadnutí z poháru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ruční práce na Bazalech sledoval reportér ČRo Martin Knitl

Kouč doufá, že neobvyklý model tým stmelí a pomůže k lepším ligovým výsledkům. V tabulce Synot ligy je Baník poslední.

Zhruba polovina z pracujícího kádru odmítá své působení s nářadím jakkoli komentovat, někteří už to ani neberou jako trest. Říkají, že je to docela legrace a mají další téma hovoru.

Poslední ranní šichta, po které hráči téměř okamžitě absolvují dopolední trénink, čeká hráče Baníku zítra. Donedávna hlavní stadion ostravského týmu během týdne opravdu prokoukl.

Martin Knitl, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme