Tři stopeři Teplic Plzeň nepřekvapili, k přípravě Viktoria použila i Spartu

Fotbalisté Plzně jsou ve třetině Synot ligy v čele tabulky. Zpátky do čela jim pomohla těsná výhra nad Teplicemi 1:0, které dosáhli i díky studiu svých největších rivalů v boji o titul ze Sparty. Díky jejich zápasu totiž Západočeši věděli, jak na netradiční rozestavení soupeře.

Teplice nastoupily v Plzni se třemi středními obránci, čisté konto ale neubránily | Zdroj: ČTK

„Samozřejmě, že jsme zápas Teplic se Spartou viděli a dalo to jeden ze silných materiálů,“ přiznává trenér Plzně Miroslav Koubek, že studoval nedávný zápas svého včerejšího soupeře s pražským rivalem. I díky tomu byli Západočeši lépe připravení na netradiční rozestavení soupeře, proti kterému se Sparta neprosadila.

„Není to nic jednoduchého, prostě musíte být silní na míči, skuliny se dají najít. Musí se dobře využívat hřiště, řekl bych, že největší prostor je po stranách,“ nastiňuje návod na překonání obrany se třemi středními beky a dvěma předsunutými kraji Miroslav Koubek.

00:00 / 00:00

Na taktickou přípravu plzeňských fotbalistů v zápase s Teplicemi se zaměřil reportér ČRo Jaroslav Plašil

Viktoriánům se to celkem dařilo, protože kromě vstřeleného gólu měli i několik dalších velmi dobrých příležitostí, všechny je ale vyřešil teplický brankář Tomáš Grigar.

„Bylo to podobné utkání, bohužel jsme nenapadali tak agresivně, jako doma se Spartou. Asi se projevilo, že jsme se Spartou hráli doma a s Plzní venku. Kdybychom s nimi hráli doma, tak bychom to třeba zvládli,“ myslí si gólman Severočechů Grigar.

Fotbalisté dvou nejsilnějších českých týmů, Plzně a Sparty, překonali Grigara jen jednou za 180 minut. Povedlo se to šťastně po rozehraném rohu a následném centru Lukáši Hejdovi, a také proto jsou svěřenci Miroslava Koubka ve třetině soutěže před svým největším rivalem.

„Je to lepší, než být druhý, rozhodně nechceme ze svých pozic ustoupit,“ říká odhodlaně Miroslav Koubek.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít