Tři týmy se v posledních dvou kolech Gambrinus ligy poperou o titul

Situace na čele tabulky Gambrinus ligy je pořádně dramatická. Po zaváhání Liberce v 28. kole zvítězila Plzeň v Mladé Boleslavi 1:0 a Sparta si doma poradila stejným výsledkem s Bohemians 1905. Pražané tak ztrácí na vedoucí tým ze severu Čech dva a Viktoria na třetím místě tři body. V sestupových vodách mají nejhorší pozici Bohemians 1905, kteří jsou předposlední.

Zleva brankář Bohemians 1905 Radek Sňozík, Tomáš Přikryl ze Sparty a Martin Nešpor z Bohemians | Zdroj: ČTK

Sparta Praha - Bohemians 1905 1:0 (0:0)

Hosté na Letné nedokázali ani útočit ani pořádně bránit, a to něco mezi dávalo Spartě po nevydařených šancích vytvořit si další příležitosti. O mnoho z nich se postarala Josef Hušbauer , který vcelku pohledný zápas ozdobil střelami z dálky a v 71. minutě i gólem.

Branka: 71. Hušbauer. Rozhodčí: Kovařík - Vysloužil, Handlíř. ŽK: Krejčí (Sparta). Diváci: 8934.

00:00 / 00:00

Utkání na Letné sledoval reportér Martin Charvát

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)

Zápasu dvou fotbalově vyspělých týmů nechyběl náboj, akce ani šance, ale gól dlouho nepřicházel. Více to vadilo hostům, kteří se do hry o titul přihlásili až tři minuty před koncem. Celou zápasovou dřinu Plzně zúročil Ševinský, který tečoval Daridovu střelu.

Boleslav ve druhém poločase hlavně bránila. Po inkasované brance se ale vrhla do útoku a hostům po Bulutově pokusu zachránila výhru tyč.

Branka: 87. Darida. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Mencl. ŽK: Kulič, Táborský, Kysela, Bulut - Darida. Diváci: 3854.

V dalších utkáních 28. kola nejvyšší fotbalové soutěže porazily Teplice Duklu Praha 4:0 a Olomouc remizovala s Jabloncem 1:1.

FK Teplice - Dukla Praha 4:0 (3:0)

Branky: 9. a 30. Ljevakovič, 36. Vachoušek, 63. Vůch. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Slavík. ŽK: Siva - Šiml, Svatonský, Švejdík. Diváci: 2980.

Sigma Olomouc - Baumit Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 67. Dreksa - 47. Piták. Rozhodčí: Královec - Moláček, Nádvorník. ŽK: Podaný - Štochl, Piták, Lafata. Diváci: 5 575.

Reportéři ČRo-1 Radiožurnál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít