Třikrát zhasla světla, počtvrté byl na hřišti fanoušek. Je to ostuda, myslí si Vůch

Jako jediní čeští zástupci mohou fotbalisté Liberce slavit na úvod 3. předkola Evropské ligy vítězství. V Rakousku otočili díky dvěma trefám Egona Vůcha duel s Admirou Mödling na 2:1. A zápas měl opravdu velmi zvláštní až šílený průběh. Závěrečný hvizd rozhodčího zazněl o hodinu později, než bylo původně v plánu. Třikrát totiž zhasla na stadionu světla a ke konci se dokonce vydal na návštěvu hrací plochy jeden z fanoušků.

Daniel Bartl a Petr Ševčík v utkání Slovanu Liberce s Admirou Mödling

Daniel Bartl a Petr Ševčík v utkání Slovanu Liberce s Admirou Mödling | Zdroj: ČTK

Během posledních čtyřiceti minut utkání se mnohem víc než fotbalisté zapotili opraváři a pořadatelé. Hned třikrát byl totiž zápas v druhém poločase přerušen kvůli osvětlení.

„Všichni víme, že toto by se nemělo stávat v předkolech, a myslím si, že je to docela ostuda. Ale naštěstí jsme to zvládli a vezeme si hodně dobrý výsledek,“ řekl autor dvou branek Egon Vůch.

00:00 / 00:00

Utkání 3. předkola Evropské ligy bylo hned třikrát přerušeno kvůli osvětlení

Spokojený s výsledkem i hrou byl i trenér, ale nad tím, co všechno se za večer stalo, kroutil hlavou.

„Myslím, že kromě toho, aby tady přistál vrtulník, se tady stalo asi všechno. Pak už jsem měl trošku strach chodit po hřišti, protože jsem si říkal, co se ještě stane. Bláznivý zápas, ale já si myslím, že to pomohlo spíš nám. Jedna informace byla, že vědí, že mají záložní generátor, ale že ho nemůžou najít,“ vyprávěl s nadsázkou trenér Jindřich Trpišovský.

„Zvláštní utkání, když pět minut hrajete a patnáct minut čekáte. Naštěstí jsme to zvládli i přes ty pauzy. Je to limitovalo, že vždycky z toho tempa vypadli. Samozřejmě pro fotbal to nebylo ideální. Myslím, že pro nás to bylo lepší, protože jsme potom vedli 2:1,“ říká po své premiéře za Slovan Milan Baroš.

Fanoušci moc světla k zábavě nepotřebovali, v obou táborech bylo veselo, ale rozhodčí logicky noční verzi fotbalu nepodpořili.

Rakouský novinář Alex poznamenal, že to je paradoxní situace, protože přímo vedle stadionu stojí obrovské sídlo známé energetické společnosti.

Světla vypnula celkem třikrát a o čtvrté přerušení zápasu se postaral opilý fanoušek, který vběhl hřiště. Nakonec se do sebe pustili i samotní hráči, které od sebe museli odtrhávat členové realizačních týmů. Domácí Toni Vastic dostal červenu kartou.

David Nyč, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít