Tripolis povede proti Spartě řecký Mourinho - Staikos Vergetis je u týmu už 10 let

Jméno Staikos Vergetis není ve fotbalovém světě zrovna známé. Třeba si ho ale dnes večer osvojíme více. Právě tenhle trenér totiž povede fotbalisty Asterasu Tripolis v úvodním utkání Evropské ligy proti pražské Spartě. A s trochou nadsázky můžeme Vergetise označit jako řeckého Mourinha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci pražské Sparty | Zdroj: ČTK

Smích, ten na předzápasovém tréninku Asterasu na vedlejším hřišti s výhledem na hory, dálnici i parkoviště zaslechnete, Vergetis ho v Asterasu nezakázal. V tom se od Mourinha a současné Chelsea liší. Ona podobnost je v trenérských začátcích obou mužů.

„Jsem členem trenérského a realizačního týmu Asterasu už deset let, za tu dobu jsem tu dělal kondičního kouče, asistenta trenéra a ano, připravoval jsem i analýzy zápasů a také jsem dělal tlumočníka,“ vypočítává své specializace Vergetis.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tripolis povede proti Spartě řecký Mourinho – Staikos Vergetis je u týmu už 10 let

„Od malička pochopitelně mluvím anglicky a naučil jsem se i španělsky, protože tady dlouhá léta působí hispanofonní hráči i trenéři. S oběma jazyky jsem tedy pomáhal v každodenním chodu týmu,“ říká Staikos Vergetis.

Jeho mnohem slavnější kolega se k trenéřině také odrazil ve Sportingu Lisabon a Barceloně jako asistent, který hlavnímu kouči Bobby Robsonovi tlumočil a připravoval analýzy soupeřů.

„Vždycky jsem věřil, že člověk musí být všestranný, a taky jsem se o to snažil, abych tím přispěl Asterasu Tripolis. Pokud tohle dělají i jiní moji kolegové, tak ano, já se podobám jim a oni mně,“ připouští přece jen podobnost s José Mourinhem trenér Tripolisu a podtrhuje ji tím, že zachovává vážnou tvář.

Také úspěchy by jistě rád měl Staikos Vergetis podobné. Tím zatím největším je konečné třetí místo Asterasu v poslední sezoně řecké ligy i v základní skupině Evropské ligy.

První překážkou týmu řeckého Mourinha v letošním ročníku je od 21.05 Sparta, celý zápas vysíláme na streamu Český rozhlas Sport.

 
Trénink v Tripolisu

Sparťané si včera zatrénovali na stadionu v Tripolisu!

Posted by AC Sparta Praha on 17. září 2015

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme