Trojice kandidátů na předsedu FAČR bude závislá na Berbrových hlasech

Český fotbal by mohl dnes poznat nového šéfa. Na mimořádné valné hromadě Fotbalové asociace České republiky se bude rozhodovat mezi trojicí kandidátů - Tomášem Paclíkem, Miroslavem Peltou a Jindřichem Rajchlem. Významnou roli ale bude hrát při volbě i čtvrtý muž v pozadí - Roman Berbr.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Pelta odcházel mírně rozčarován

Miroslav Pelta odcházel mírně rozčarován | Zdroj: ČTK

Šéf Plzeňského krajského fotbalového svazu se netají tím, že při posledním zvolení předsedy lobboval pro Ivana Haška a jeho snaha byla nakonec odměněna. Zároveň jsou to ale právě jeho osoba a její vliv, které jsou momentálně jednou z hlavních příčin rozhádanosti mezi českou a moravskou komorou.

"Samozřejmě, že to tak je. Valná hromada byla zablokovaná jen kvůli tomu. Jestli někdo tvrdí něco jiného, tak lže," je přesvědčen jeden z kandidátů na předsedu Tomáš Paclík.

Přehrát

00:00 / 00:00

Roman Berbr bude hrát při volbě předsedy FAČR významnou roli

Naopak v Čechách má Berbr jak už ukázal předchozí příklad z dob volby Ivana Haška hodně silnou pozici.

"Lidé si zvykli na to, že to, co řekne Roman Berbr, je většinou pravda. Na základě toho si s ním vytvořili v české komoře vztah," řekl v České televizi další předsednický kandidát Jindřich Rajchl.

Dobeš: Předseda musí být zvolen

Právě Rajchl by možná u Berbra mohl těžit z toho, že pokračuje takříkajíc ve šlépějích Ivana Haška, se kterým z pozice místopředsedy na Strahově úzce spolupracoval. Podle Tomáše Paclíka ale Berbr stojí momentálně straně třetího kandidáta Miroslav Pelty.

"Jeho pozice je silná natolik, že je to až nebezpečné," říkal ještě v srpnu Miroslav Pelta.

Vliv možná nebezpečný, pro kandidáty každopádně prospěšný. To co je prospěšné pro samotný český fotbal, se bude snažit v Nymburku na valné hromadě prezentovat ministr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš.

"Musejí někoho zvolit. Představa, že nikoho nezvolí, je pro ministra sportu nepřijatelná. Neměl bych partnera, se kterým bych diskutoval například o dotacích z ministerstva školství. To není vydírání, to je fakt," apeluje na delegáty mimořádné valné hromady Josef Dobeš.

Alena Benešová, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme