Trumfem trenéra Bílka může být v přátelském zápase proti Turecku Matěj Vydra

Česká fotbalová reprezentace se poprvé v tomto roce představí fanouškům už zítra, a to v přátelském zápase proti Turecku. Ten bude hlavně přípravou před březnovým pokračováním kvalifikace o účast na mistrovství světa a zároveň i interním soubojem mnoha mladých českých hráčů o to, s kým bude moci trenér Bílek počítat i v podobně vyhrocených duelech, jakým bude například ten kvalifikační v březnu proti Dánsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sraz fotbalové reprezentace před přípravným utkáním v Turecku se uskutečnil 4. února v Praze. Na snímku Matěj Vydra. | Foto: Filip Jandourek

Jednu z nejlepších výchozích pozic v tomto ohledu má zatím útočník zářící v druhé anglické lize, Matěj Vydra. „Hned po zápase pro mě prezident pošle letadlo, abych se vrátil. Chtějí mě tam, protože hrajeme hned v pátek ‚mistrák‘, tak asi kvůli tomu,“ popisuje Vydra, jak moc si jeho služeb aktuálně cení v anglickém Watfordu, tedy čtvrtém týmu druhé anglické ligy, jehož největší hvězdou je právě český dvacetiletý útočník.

Ten už stihl nastřílet za svůj tým, bojující o postup do nejvyšší anglické soutěže, 19 gólů. Tedy tolik jako zatím v žádné ze svých předchozích sezon v kariéře a na Britských ostrovech už se tak nyní poměrně často hovoří o jeho případném přestupu do některého z elitních týmů Premier League. Svůj oblíbený už má vyhlédnutý i sám Vydra.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Bílek otestuje Matěje Vydru v utkání s Tureckem

„Asi Tottenham, ale já nad tím nepřemýšlím, já chci postoupit s Watfordem do Premier League a potom se uvidí v létě. Neřeším to a soustředím se na fotbal,“ snaží se Vydra zůstat zatím pevně nohama na zemi. Chválu na něj ale pěje nejen jeho trenér Gianfranco Zola, ale už i ti v české reprezentaci nejzkušenější, kapitána Tomáše Rosického nevyjímaje.

„Je samozřejmě skvělé, že máme kluka, který dává hodně gólů. Musíme počkat, jak to bude vypadat na mezinárodní scéně, to je také něco jiného a potom také krok z 2. anglické ligy výš. Ale Matěj má předpoklady, aby to zvládnul, je to dravý kluk a takových není nikdy nazbyt,“ popisuje dravost jako největší Vydrovu přednost Rosický.

Útočník Watfordu patří k vůbec nejrychlejším hráčům druhé anglické ligy, což prokázal naposledy i gólovou situací proti Boltonu. Tuto svoji přednost by rád zítra prodal i proti hvězdami přeplněné turecké sestavě. Trenér Bílek už se také nechal slyšet, že se Vydra určitě na hřiště v Manise podívá, otázkou ale stále trochu zůstává, na kterém postu to vlastně bude.

Vydra by rád do útoku

„Ve Watfordu hraji jednoho ze dvou útočníků, tak třeba v útoku – tam se mi daří a chtěl bych tam hrát i tady,“ vyslovuje své přání, které ale nakonec zřejmě nebude mít příliš společného s realitou Vydra. Na hrotu chce trenér Bílek zkoušet spíše Davida Lafatu, případně při premiéře v reprezentaci plzeňského Stanislava Tecla. S Vydrou má zatím jiné plány.

„On je nebezpečný z kraje. U něj je výhodou, že může hrát jak hrotového útočníka, tak podhrotového nebo ze strany, což je pro nás moc dobře. Na všech postech si odehraje své a musíme koukat, jak máme to mužstvo složené a kde ho potřebujeme.“

Jenže postavit Vydru na kraj zálohy nemusí být nakonec špatnou volbou ani pro samotného odchovance jihlavského fotbalu. Na kraji pole totiž může Vydra maximálně využít svých rychlostních předpokladů a zatápět turecké obraně třeba i více než z postu klasického útočníka.

Michal Jurman, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme