Trumpeta, noty a píšťalka, tak Japonci fandí při baseballu

Fotbal je v Japonsku velmi populární a na zápas domácí reprezentace proti českému národnímu týmu by mělo v úterý v Jokohamě přijít 70 tisíc diváků. Ale sportem číslo jedna zůstává pro Japonce baseball.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Japonci baseball milují | Foto: Jan Kaliba

Když hrají Hvězdy zálivu, jak se přezdívá jokohamskému baseballovému týmu, park vedle stadionu ožije stánkaři a pikniku chtivými skupinkami. Mnohem víc lidí si ale pochopitelně užívá atmosféry uvnitř arény.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trumpeta, noty a píšťalka, tak Japonci fandí při baseballu

Tribuně nejvášnivějších fanoušků vládne mladík se třemi základními pomůckami. Píšťalkou udává rytmus skandování a dlouhým zadutím ho ukončuje, aby mohl dát povel k novému popěvku. Hraje také na trubku a pomáhá si přitom pohledem do not, které má napsané na papíře zataveném ve fólii.

„Baseball tu každý miluje, to víte, je to zábava. Dneska přišlo dvacet tisíc lidí. BayStars hrají proti Seibu Lions, to je tým z prefektury Saitama na sever od Tokia. Ale jokohamský tým není moc dobrý, patří k nejslabším týmům ligy,“ říká mi jeden z pořadatelů.

Tentokrát se BayStars, neboli Hvězdy zálivu, proti favoritovi drží a nakonec vítězí 5:4. Radost nebere konce a v sektoru, kde sedím, nejbujařeji křepčí dívka v modrém dresu jokohamského týmu se jmenovkou Asako na zádech.

„Zbožňuji Bay Stars a chci, aby vyhráli japonskou ligu. Myslím, že to dokážou. Mým oblíbencem je hráč s číslem 25, Murata. K baseballu mě přivedla moje rodina, která ho má odjakživa ráda. V lednu pojedu studovat do Bostonu, už se těším, až uvidím Major League Baseball, budu tam fandit Red Sox,“ těší se Asako a jde si užít děkovačku vítězného mužstva.

Jan Kaliba, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme