Tým z páté ligy přivítá slavný Arsenal, v boji o lístky na malý stadion jde o minuty

Při losu 5. kola FA Cupu se opět ukázalo kouzlo nejstarší fotbalové soutěže světa. Pohádku prožívají v jiholondýnském Suttonu. Tým z páté nejvyšší soutěže porazil Leeds a nyní na svém stadionku pro pět tisíc diváků přivítá Arsenal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stadion v Suttonu.jpg | Zdroj: Reuters

Před 47 lety prohráli fotbalisté Suttonu s Leedsem 0:6 a jejich cesta FA Cupem skončila ve 4. kole, nyní se historie neopakovala. Tým z páté nejvyšší anglické soutěže Leeds udolal 1:0 a postoupil.

Ještě větší euforii na jihu Londýna vyvolal los dalšího kola soutěže. Z druhého břehu Temže totiž přijede dvanáctinásobný vítěz trofeje, slavný Arsenal v sestavě s Petrem Čechem, Olivierem Giroudem a dalšími hvězdami světového fotbalu.

O lístky na historický zápas Suttonu je obrovský zájem. Klub hodlá při jejich nákupu zvýhodnit držitele permanentek, jenže zájemci začali skupovat i ty, aby měli šanci Arsenal na stadionu Gander Green Lane s kapacitou 5013 diváků vidět. Kapacita 24 kilometrů vzdáleného Emirates Stadium, kde hrají domácí zápasy Gunners, je dvanáctinásobná.

Vedení pořádajícího klubu tak musel reagovat. „Přednost při nákupu lístků na zápas s Arsenalem budou mít pouze ti vlastníci permanentky, kteří ji měli v pondělí v 19.55,“ napsalo na oficiálních stránkách klubu.

Na sociálních sítích fanoušci oceňují kouzlo FA Cupu, ve kterém se malé týmy z nižších soutěží mohou utkat s velkokluby. Připomínají i velká překvapení FA Cupu, třeba když právě Arsenal vypadl v roce 1992 ve Wrexhamu, který tehdy hrál čtvrtou nejvyšší soutěž.

Objevují se i vtípky. Jejich hlavním terčem je náhradní gólman Suttonu, 45letý pořízek Wayne Shaw. „Představte si, že Alexis Sánchez běží na bránu a gólman ho sní,“ zní jeden z tweetů. Shawa ale není radno urážet. Před lety už byl ze Suttonu jednou vyhozen, když se popral s fanoušky hostí přímo na stadionu.

Sutton.JPG | Foto: Reuters

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme