Tým z páté ligy přivítá slavný Arsenal, v boji o lístky na malý stadion jde o minuty

Při losu 5. kola FA Cupu se opět ukázalo kouzlo nejstarší fotbalové soutěže světa. Pohádku prožívají v jiholondýnském Suttonu. Tým z páté nejvyšší soutěže porazil Leeds a nyní na svém stadionku pro pět tisíc diváků přivítá Arsenal.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stadion v Suttonu.jpg

stadion v Suttonu.jpg | Zdroj: Reuters

Před 47 lety prohráli fotbalisté Suttonu s Leedsem 0:6 a jejich cesta FA Cupem skončila ve 4. kole, nyní se historie neopakovala. Tým z páté nejvyšší anglické soutěže Leeds udolal 1:0 a postoupil.

Ještě větší euforii na jihu Londýna vyvolal los dalšího kola soutěže. Z druhého břehu Temže totiž přijede dvanáctinásobný vítěz trofeje, slavný Arsenal v sestavě s Petrem Čechem, Olivierem Giroudem a dalšími hvězdami světového fotbalu.

O lístky na historický zápas Suttonu je obrovský zájem. Klub hodlá při jejich nákupu zvýhodnit držitele permanentek, jenže zájemci začali skupovat i ty, aby měli šanci Arsenal na stadionu Gander Green Lane s kapacitou 5013 diváků vidět. Kapacita 24 kilometrů vzdáleného Emirates Stadium, kde hrají domácí zápasy Gunners, je dvanáctinásobná.

Vedení pořádajícího klubu tak musel reagovat. „Přednost při nákupu lístků na zápas s Arsenalem budou mít pouze ti vlastníci permanentky, kteří ji měli v pondělí v 19.55,“ napsalo na oficiálních stránkách klubu.

Na sociálních sítích fanoušci oceňují kouzlo FA Cupu, ve kterém se malé týmy z nižších soutěží mohou utkat s velkokluby. Připomínají i velká překvapení FA Cupu, třeba když právě Arsenal vypadl v roce 1992 ve Wrexhamu, který tehdy hrál čtvrtou nejvyšší soutěž.

Objevují se i vtípky. Jejich hlavním terčem je náhradní gólman Suttonu, 45letý pořízek Wayne Shaw. „Představte si, že Alexis Sánchez běží na bránu a gólman ho sní,“ zní jeden z tweetů. Shawa ale není radno urážet. Před lety už byl ze Suttonu jednou vyhozen, když se popral s fanoušky hostí přímo na stadionu.

Sutton.JPG | Foto: Reuters

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme