Týmový duch reprezentace udržel Šmicera ve funkci

Padesát na padesát. Přesně tak viděl předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta před dnešním zasedáním výkonného výboru případné odvolání Vladimíra Šmicera z funkce manažera národního týmu. Onu padesátku pro setrvání Šmicera ve funkci ale nakonec posílil výrazně jeden významný činitel - týmový duch.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Šmicer

Vladimír Šmicer | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Týmový duch přišel ke slovu už po odvetném zápasu baráže mezi Českem a Černou Horou, i když v tom negativním slova smyslu. Po vydřeném postupu na EURO 2012 se čeští fotbalisté, navzdory všem kritikům a škarohlídům, semknuli s rukama kolem ramen a sprostě si zanadávali na účet jednoho ze svých dlouhodobých kritiků, bývalého fotbalisty Radka Druláka.

Tento týmový duch ale uvedl v problémy manažera národního týmu Vladimíra Šmicera, který na celou situaci podle nového předsedy fotbalové asociace Miroslava Pelty nereagoval adekvátně.

„Nejvíce mi na tom vadila prohlášení manažera reprezentace. Já jsem byl úplně nepříčetný, když jsem četl jeho reakce, to mě úplně iritovalo. A mrzí mě, že řešíme problémy místo toho, abychom se těšili z euforie,“ neskrýval Pelta ostrou kritiku na Šmicerovu úlohu v celé záležitosti. K osobní zodpovědnosti byl tak bývalý reprezentant hnán i před výkonným výborem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Jurman pochytil vyjádření Miroslava Pelty i Vladimíra Šmicera

„Myslím, že v té chvíli tomu šlo jen těžko zabránit. Hlavně jsem to nečekal, bylo to v době, kdy jsem se já odbavoval. Vraceli jsme se ze stadionu a rozhodně kluci opilý nebyli, jen se radovali z postupu. Ale jak říkám, podle mě se tomu zabránit nedalo,“ hodnotil celý incident i na půdě fotbalové asociace Šmicer.

Váhání nad jeho manažerským osudem v národním týmu tak nakonec vyřešil opět onen týmový duch české reprezentace.

„Včera ráno jsem to měl ve své hlavě tak 50 na 50, ale po diskuzi s kapitánem reprezentace Tomášem Rosickým a Petrem Čechem, jsem se rozhodl, že by personální změna týmu neprospěla,“ konstatoval názor výkonného výboru Miroslav Pelta, který zároveň dodal, že se chystá Radkovi Druhákovi z pozice asociace také omluvit. Totéž nyní čeká za reprezentaci i samotného Šmicera.

„Plánuji, že mu zavolám a za tým se mu omluvím, protože křičet tohle na veřejnosti se rozhodně nesluší,“ konstatuje k zdánlivě všeobecné spokojenosti Šmicer, který musí kvitovat i faktu, že Drulák nakonec ustoupil ze své snahy o žalobu na českou reprezentaci.

Přesto zmíněný incident i jeho dohra na půdě fotbalové asociace zanechává za postupem fotbalistů na EURO 2012 nepříjemnou pachuť. I na ni, zdá se, má už čtyři dny po svém zvolení recept Miroslav Pelta.

„Od Tomáše Rosického a Vládi Šmicera chodí nápady, že před tím, než se odjede na evropský šampionát, tak by se měl udělat něco jako den otevřených dveří. Takové setkání s fanoušky, aby věděli, že jsme jedno tělo a jedna duše,“ hledí kupředu Pelta. A pak že týmový duch je v českém fotbalu mrtvým klišé.

Štěpán Pokorný, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme