Týmu chyběla jiskra, lituje Petr Čech po vyřazení z Eura

Čeští fotbalisté po porážce s Tureckem vypadli z mistrovství Evropy. Reprezentace si sice dokázala vytvořit několik šancí, jenže jediným brankářem, který inkasoval, byl Petr Čech. Podle gólmana Arsenalu nezastihl turnaj české fotbalisty v ideální formě. Sám si ještě rozmyslí, jestli bude v týmu pokračovat.

Petr Čech se po zápase loučí s fanoušky. Možná i s reprezentačním dresem

Petr Čech se po zápase loučí s fanoušky. Možná i s reprezentačním dresem | Zdroj: Reuters

„Cítím obrovské zklamání. S Chorvatskem jsme vybojovali bod, který nás posunul do pozice, ve které jsme chtěli před posledním zápasem být. Měli jsme všechno ve svých rukách, v případě vítězství jsme měli šanci postoupit. Bohužel jsme to nezvládli,“ litoval brankář Petr Čech po prohře s Tureckem 0:2.

Dokážete pojmenovat příčiny porážky s Tureckem?

Myslím, že to bylo v efektivitě. Oni nezačali dobře, naopak my jsme na ně vlétli a prvních 8 minut jsme začali udávat tón zápasu. Ale oni z prvního protiútoku dali gól a museli jsme dotahovat. Měli jsme šance, dali jsme tyčku a byly i situace, ve kterých chyběl kousek, abychom je vyřešili.

O poločase jsme věděli, že vstřelený gól by mohl být rozhodující, že bychom zápas mohli otočit. Měli jsme pasáže hry, kdy jsme soupeře zatlačili do úzkých. Ale jediný tým, který skóroval, byli zase oni. To rozhodlo.

Dá se říct, že Češi nevyslali takovou střelu, jaké šly ve dvou případech na vás? Jaké to byly góly?

Při prvním jim vyšel celý protiútok s centrem a zakončením. Před druhým tam byla 'trma vrma' po standardní situaci. Soupeř si to byl schopný nahrát a já vůbec nic neviděl. Míč jsem viděl ve chvíli, kdy proletěl okolo mě, nestihl jsem ani zareagovat.

Plašil a Lafata v reprezentaci končí, Čech se teprve rozmyslí

Bylo vystoupení týmu ovlivněno těžkou skupinou, nebo se ukázala situace českého fotbalu?

Myslím, že nás turnaj z nějakého důvodu nechytil v nejlepší formě, což bylo vidět. Chyběla nám energie a jiskra, i když jsme se poctivě připravovali od prvního dne.

V prvním zápase to bylo vidět. V posledních dvaceti minutách proti Chorvatsku pak tým ukázal obrovskou sílu, ale něco tomu chybělo a teď se to ukázalo.

Napadá vás, proč to tak bylo?

Těžko říct. Je na každém, aby se zamyslel a našel nějaké důvody. Co se týče přípravy a přístupu jsme udělali maximum. To, že se turnaj nepovedl, se bohužel někdy stane.

Avizoval jste, že se budete zamýšlet o svém konci v reprezentaci. Po zápase jste hodně sugestivně mával na tribuny. Bylo to naposled v reprezentačním dresu?

Musím se zamyslet. Zklamání teď je obrovské a až ho překonám, tak si sednu a rozmyslím si moji budoucnost. Teď v letadle to ještě nebude.

Petr Čech | Foto: Reuters

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít