Týmy Plzně a Teplic vstoupily do fotbalové ligy vítězně

Plzeňští fotbalisté přivítali v prvním kole Gambrinus ligy Hradec Králové. Proti Východočechům ukázali, že i v letošní sezoně budou chtít hráči Viktorky patřit ke špičce ligy, a zvítězili 3:0. Další český zástupce v pohárové Evropě ale tak úspěšný nebyl. Mladá Boleslav totiž prohrála na hřišti Teplic 0:1.

Fotbalisté Plzně se radují z branky do sítě Hradce Králové

Fotbalisté Plzně se radují z branky do sítě Hradce Králové | Zdroj: ČTK

Branky Viktorie Plzeň vstřelili Daniel Kolář, Marek Bakoš a vlastním gólem Západočechy potěšil Jiří Poděbradský. U Suverénního vítězství Plzně byl i zaplněný stadion, když do Štruncových sadů dorazilo přes deset tisíc diváků.

Nový trenér Hradce Králové Jiří Plíšek tak rozhodně nezačal na východě Čech podle svých představ. V obranném bloku sice Hradec přes půlhodinu odolával, ale v 35. minutě se hlavou trefil Daniel Kolář.

Ve druhém poločase museli hosté otevřít hru a to byla dobrá zpráva pro Viktorii. Po několika příležitostech dal domácím klid gól Marka Bakoše. Ten v 68. minutě využil přečíslení a skóroval už ve čtvrtém zápasu proti Hradci Králové za sebou. Vlastní branka Jiřího Poděbradského v 77. minutě pak dala výsledku konečnou podobu.

00:00 / 00:00

Jakub Mareš bere prohru mladoboleslavských na sebe

V duelu Teplic s hosty z Mladé Boleslavi se všechno důležité událo až ve druhém poločase. V 50. minutě se prosadil bosenský útočník Aidin Mahmutovič a Teplice hrály ve velmi dobrém tempu.

V 68. minutě ale další bosenský fotbalista Admir Ljevakovič přidělal teplickým trenérům vrásky na čele, protože dostal druhou žlutou kartu a musel ze hřiště. Hned minutu poté dostali dokonce hosté výhodu pokutového kopu, ale teplický brankář Tomáš Grigar zneškodnil střelu teplického odchovance ve službách Mladé Boleslavi Jakuba Mareše.

Po penaltovém neúspěchu hostů se obraz hry změnil a Teplice se i přes početní nevýhodu dostali do šancí. V 90. minutě šli do deseti také hosté, když rozhodčí vyloučil Lukáše Mageru. Stav už se ale nezměnil.