U stadionu fotbalové Sparty už od rána stály fronty na vstupenky proti Chelsea

Právě dnes začal na Letné prodej vstupenek na úvodní zápas play-off Evropské ligy mezi Spartou a londýnskou Chelsea. Zájem o ně byl podle očekávání už od úvodních minut ohromný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fronta na vstupenky před stadionem fotbalové Sparty | Zdroj: ČTK

Na konci srpna loňského roku se na Letné bouřlivě fandilo v domácím zápase Sparty proti Feynoordu. Výhra v něm 2:0 znamenala pro letenské postup do základní fáze Evropské ligy a pouť klubu touto soutěží bude nyní opět v Praze korunována zápasem se soupeřem vůbec nejzvučnějším, který mohli svěřenci trenéra Lavičky pro vyřazovací boje dostat, tedy londýnskou Chelsea.

Atraktivitě tohoto utkání odpovídá i fanouškovský zájem. „Prodej jsme zahájili dnes v deset hodin dopoledne, nicméně už kolem sedmé ráno tady bylo několik desítek příznivců, fronta podél celého stadionu. Zájem o vstupenky na Chelsea je enormní,“ popisuje člen sparťanského managementu Ondřej Kasík, jak raketově byla dnes odstartována první fáze prodeje lístků na domácí zápas Sparty s Chelsea.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vstupenky na zápas Sparty s Chelsea je enormní zájem

Podle prozatímních čísel se přitom zájem o utkání nedá srovnávat ani s prodejem vstupenek před dvěma lety na zápas proti jinému anglickému velkoklubu z Liverpoolu. „Ten zájem o vstupenky na zápas s Chelsea se nedá srovnat se zájmem o jakýkoli jiný zápas v posledních letech,“ pokračuje Kasík.

První fáze prodeje lístků se přitom od dneška až do soboty týká pouze držitelů permanentních vstupenek. Ti jsou za svoji věrnost Spartě odměněni třiceti až čtyřicetiprocentní slevou na jeden lístek. K tomu si mohou dokoupit vstupenku s další slevou deseti procent. I když tato výhoda zřejmě nebude platit až do zmíněné soboty.

„Žádný z držitelů celosezonní permanentní vstupenky se nemusí bát, že by přišel o své místo. Nicméně může se stát, že v dalších dnech při extrémním zájmu bude mít omezenou možnost uplatnit svůj nárok na další vstupenky,“ říká Ondřej Kasík.

Od pondělí 28. ledna pak bude zahájen volný prodej pro všechny, a to i přes internet tak, aby byly všechny zaintersované strany spokojeny. A to bude vlastně hlavní cíl celé Sparty v utkání proti Chelsea. Uspokojit nejen cenou, která startuje beze slev těsně pod hranicí tisíce korun, ale koneckonců i předvedenou hrou.

Trenér je s přípravou spokojený

„Zatím jsme spokojeni, protože i když hráči vstřebávají velký tréninkový objem do sebe, tak zatím všechno běží bez problémů,“ mne si zatím nad zimní přípravou ve Františkových Lázních ruce spokojeností sparťanský trenér Vítězslav Lavička.

Ještě než jeho hráči vyběhnou na hřiště proti týmu gólmana Petra Čecha, svůj boj o fanoušky musí svést nejdříve sparťanský management. A už nyní se zdá, že alespoň v této předehrávce, následně už ryze fotbalového souboje, bude pražský klub hodně úspěšný.

Michal Jurman, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme