UEFA kontumovala nedohraný kvalifikační zápas ve prospěch Ruska

Nedohraný zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2016 v Černé Hoře kontumovala Evropské fotbalová unie (UEFA) 3:0 ve prospěch fotbalistů Ruska. Utkání z 27. března se nedohrálo kvůli výtržnostem diváků na stadionu v Podgorici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvalifikační zápas mezi ruskými (v bílém) a černohorskými fotbalisty provázely časté strkanice | Foto: Reuters

Kontrolní, etická a disciplinární komise UEFA dále rozhodla, že Černá Hora odehraje další dva domácí zápasy bez diváků. Navíc musí zaplatit pokutu 50 tisíc dolarů (asi 1,3 milionu korun).

K prvnímu incidentu došlo už po dvou minutách, kdy ruského gólmana Igora Akinfejeva trefila do hlavy světlice. Ta mu způsobila otřes a popáleniny na krku.

Německý rozhodčí Deniz Aytekin následně zápas zhruba na půl hodiny přerušil. Se zpožděním začal i druhý poločas, protože policie řešila potyčky mezi diváky v ochozech.

Sudí duel definitivně ukončil v 67. minutě poté, co ruského reprezentanta Dmitrije Kombarova zasáhl při strkanici u postranní čáry předmět hozený z hlediště. Nepokoje vypukly i mezi tábory fanoušků.

Kvalifikace ME 2016 ve fotbale:
Skupina G:
Černá Hora - Rusko 0:3 kontumačně (zápas byl předčasně ukončen kvůli potížím s fanoušky a potyčce hráčů).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme