UEFA kontumovala zápas v Rumunsku ve prospěch libereckých fotbalistů

Fotbalisté Slovanu Liberec mají před odvedou posledního předkola Evropské ligy s Dinamem Bukurešť náskok tří gólů ze hřiště soupeře. Zápas, ve kterém vedli v Rumunsku 2:0, se ale nedohrál a kontumace je jedním z trestů pro rumunský tým.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci FC Slovan Liberec | Foto: FC Slovan Liberec

2:0, nebo 3:0 - to může být ve fotbalové matematice pořádný rozdíl. S nadsázkou se dá říci, že za Slovan Liberec dala jeden gól i Evropská fotbalová unie, když jeho první zápas na stadiónu Dinama Bukurešť kontumovala ve prospěch 3:0 pro Severočechy.

Kromě toho Rumuni dostali pokutu 50 tisíc eur a mají zavřené hřiště pro diváky na další tři utkání v evropských soutěžích. Což je pochopitelně trest platný jak pro tuto, tak další sezóny - dokud si ho tedy neodpykají.

Mluvčí libereckého Slovanu Lukáš Váňa řekl Radiožurnálu: "Je to rozhodnutí, které jsme očekávali. Že by mohlo být Dinamo vyloučené ze soutěže, to nás nechávalo chladnými, to by byl hodně přísný trest. Bereme to na vědomí, je to pro nás výhoda, máme náskok o. o jeden gól větší."

Rezervovanou radost má momentální kapitán Slovanu, obránce Miroslav Holeňák hlavně z toho, že nad Dinamem měli převahu i na hřišti a ve výsledku, kdy utkání předčasně skončilo: "Jsem rád, že jsme tam uhráli výsledek, který se kontumaci hodně podobá. Je to samozřejmě o gól navíc, ale nikdo nemůže říct, že by to bylo náhodné nebo nezasloužené."

A reakce Dinama Bukurešť? Dala by se asi shrnout jako slova Smutný a smutnější. Dovolal jsem se jenom mluvčímu klubu Ionelu Culinovi, který mě odkázal na manažera pro mezinárodní vztahy Adriana Alexandresca, ale ten už telefon nevzal.

Slovan teď teoreticky může bez problémů v odvetě prohrát 0:2 a přesto hladce postoupit. Ale mažou se individuální statistiky, kromě karetních trestů a vyloučení. Jiří Liška přišel o svůj první vstřelený gól za Liberec. Stejně tak jako gól. který dal v 84. minutě Jan Blažek a po kterém vlastně začaly všechny potíže s příznivci domácího Dinama přímo na stadiónu. Zato žlutá karta pro Marcela Gecova platí.

Co je zatím otázkou, je započítání koeficientu do jakéhosi žebříčku klubů pro jejich nasazování do soutěží a také pro stejnou záležitost států. Jestli tedy kontumační výhra přinese ty tři body, nebo ne. Zatím se dá jenom odhadovat podle rozhodnutí o kontumovaném utkání Inter Milán - AC Milán.

Jaroslav Kolář z tiskového oddělení Českomoravského fotbalového svazu si vzpomněl: "Tehdy vyhrál AC Milán městské derby kontumačně 3:0 a tento výsledek byl zapsán do jeho klubového koeficientu a pak i do koeficientu národního. Dá se předpokládat, že se bude postupovat stejně a Česká republika liberecké vítězství do svého koeficientu započítané mít bude."

Přečtěte si také:
Olomouc čeká v Evropské lize Everton, zbytek jede na Balkán a do Izreale
Olomouc šokovala Aberdeen, Liberec těsně vyhrál ve Vadúzu
Sparta končí druhá, sestupuje Zlín

Tomáš Kohout, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme