Uhrin a Bican se shodují: Šlágr mezi Spartou a Plzní nabídne kvalitní fotbal

Druhý souboj dvou rivalů Sparty a Plzně v letošním ročníku Gambrinus ligy se kvapem blíží. Nejsledovanější zápas jedenadvacátého kola nejvyšší fotbalové soutěže může hodně napovědět o příštím držiteli ligového titulu. Dušan Uhrin starší a Ivan Bican jsou přesvědčeni, že utkání nabídne pohlednou hru plnou zajímavých momentů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dušan Uhrin | Foto: Alžběta Švarcová

Atraktivní utkání si nenechají ujít ani legendy obou klubů. Bývalý sparťanský trenéra Dušan Uhrin starší, a plzeňský internacionál a šéf tamní staré gardy Ivan Bican proto věří, že sledovaný duel nabídne kvalitní fotbal. V prvním vzájemném duelu zvítězila na domácím stadionu Viktoria Plzeň, sparťané tak mají Západočechům co oplácet.

V zápase se sice utkají dva nejlepší týmy, ale bude to podle vás i nejlepší fotbal?

Uhrin: „Já si myslím, že už předem to bylo dáno. Média před utkáním vytvořila opravdu velice dobrou atmosféru a já se domnívám, že hráči tuto atmosféru využijí. Myslím, že to bude to opravdu kvalitní zápas.“

Nebojíte se třeba, že místo fotbalu a samotné hry budou k vidění spíš hádky a negativní emoce?

Bican: „Já si myslím, že toto se asi konat nebude, protože dnešní zápas budou pískat zahraniční rozhodčí. Určitě ta výhoda, která tím vznikla, odvrátí určité spekulace, které by mohly vzniknout v případě, že by utkání řídili naši rozhodčí."

Může třeba tu napjatou atmosféru, která se dá očekávat, trošku zmírnit právě fakt, že utkání bude mít pod dozorem zahraniční rozhodčí?

Bican: „Já si myslím, že určitě. Věřím tomu, že všichni hráči se budou chtít tím fotbalem bavit, a že se nebudou prezentovat nějakými hrubými zákroky. Věřím tomu, že to bude hezký fotbal."

Jak složitou nebo jednoduchou úlohu bude mít asi nejsledovanější hráč David Limberský, který se na podzim, ač bývalý hrdý sparťan, hodně ostře navážel do letenského klubu..

Uhrin: „Domnívám se, že do jeho hry to nezasáhne. Je to reprezentant, je zkušený. Ta atmosféra ho spíše vyhecuje k dobrému výkonu. Neobávám se, že by tam vznikly nějaké problémy."

Získá vítěz dnešního zápasu titul, nebo se ještě do konce soutěže může leccos změnit?

Bican: „Do konce soutěže je deset kol, což je třicet bodů. Nevěřím tomu, že by jedno nebo druhé mužstvo získalo všech třicet bodů. Za předpokladu, že by Plzeň vyhrála, získala by náskok šesti bodů a už by se o tom dalo uvažovat. Ale věřím tomu, že tam budou ještě jiné okolnosti. Nebo že do toho ještě promluví Olomouc a jiné oddíly, takže si myslím, že to ještě nebude rozhodnuté."

Uhrin: „Já jsem stejného názoru. Pokud by Plzeň vyhrála, tak rozdíl šesti bodů by byl už opravdu hrozivý, ale tady si myslím, že Sparta ví, o co v tomhle utkání jde a že se na to opravdu připraví stoprocentně, a že ten zápas zvládne."

Štěpán Pokorný, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme