Uhrin předčil Uhrina. Otec derby nikdy nevyhrál, syn triumfoval hned napoprvé

Učitel předčil svého žáka. Nebo syn předčil svého otce. I to můžeme vyčíst z výsledku derby Slavia - Sparta, které vyhráli červenobílí 1:0. Trenérovi českých vicemistrů Evropy z roku 1996 Dušanu Uhrinovi staršímu se totiž z osmi ligových derby nepovedlo v roli hlavního kouče vyhrát ani jediné. Jeho syn to zvládl hned na první pokus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Slavie Dušan Uhrin mladší v utkání se Spartou

Trenér Slavie Dušan Uhrin mladší v utkání se Spartou | Zdroj: ČTK

Fanoušci Slavie mají stále ještě větší idoly. Milana Škodu nebo Martina Latku berou jako polobohy, ale i Dušan Uhrin mladší v jejich očích musel stoupnout. Je prvním koučem po třech letech, který dovedl sešívané k vítězství v derby.

Jeho otec sice posbíral řadu úspěchů v čele se stříbrem z mistrovství Evropy, ale z osmi ligových derby pražských „S“ má pět remíz a tři porážky. Výhru žádnou. Syn se ale prý na tátu vytahovat nebude.

Výsledky Sparty v derby pod vedením Dušana Uhrina staršího:

Slavia – Sparta 1:1 (1976)
Slavia – Sparta 1:1 (1981)
Sparta – Slavia 1:1 (1982)
Sparta – Slavia 3:3 (1982)
Sparta – Slavia 0:1 (1991)
Slavia – Sparta 1:1 (1992)
Slavia – Sparta 2:0 (1992)
Sparta – Slavia 0:2 (1993)

„Akorát to zhodnotíme. Myslím si, že bude rád, že jsme vyhráli. Jsme rodina,“ naráží Uhrin na to, že jeho otec v derby vždycky vedl Spartu.

Sešívaní mohli ligu začít ještě lépe

Slavia je po osmém kole v lize čtvrtá, v posledních pěti zápasech neprohrála. Uhrin by si ale dovedl představit i lepší vykročení do soutěže.

„Mohli jsme mít víc bodů. Ztratili jsme body doma s Libercem, kdy jsme vedli 2:1. A s Boleslaví, i když to utkání nebylo dobré, jsme také body ztratili. Takže jsme mohli být výš,“ tvrdí Uhrin.

S oněmi čtyřmi ztracenými body by Slavia byla dokonce první. Pokud se na tuhle příčku přece jen dostane a udrží se na ní, získá Dušan Uhrin mladší svůj první domácí ligový titul. Aby v tomto ohledu dohnal otce, potřebuje ligu vyhrát dvakrát.

Dušan Uhrin | Foto: Alžběta Švarcová

Jan Suchan, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme