Uhrin usedne i v představenstvu Slavie. Klub se inspiruje v zahraničí a chce další posily z ciziny

Fotbalisté Slavie budou mít i v následujících letech za trenéra Dušana Uhrina. A to jak při úspěších, tak po sérii porážek. Klub totiž v úterý oznámil navýšení podílu společnosti CEFC ve své vlastnické struktuře a změnu představenstva. V českých podmínkách je velmi netradiční, že v něm zasedne právě i trenér Uhrin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dušan Uhrin (vpravo) cítí, že bude mít výraznější zodpovědnost za chod klubu | Zdroj: ČTK

„Navíc to bude určitě velká zodpovědnost za celý klub, protože budu asi spolurozhodovat, jakým směrem se Slavie udá,“ odhaduje své nové úkoly Dušan Uhrin, který si už po vzoru velikánů anglické Premier League sira Alexe Fergusona a Arsena Wengera může připadat spíše jako manažer.

A třeba podle náznaků předsedy představenstva klubu Jaroslava Tvrdíka ho může napadnout i na český fotbal revoluční myšlenka, že když se týmu nebude dařit, nebude jako první viněn a vyhozen trenér.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slavia byla za ta léta hodně zdevastovaná, finančně podinvestovaná a čas na obnovu je týmu potřeba dát, uvedl předseda představenstva fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík

„Uměli bychom případně přežít i částečné zaváhání A týmu v některé ze sportovních soutěží. Slavia byla za ta léta hodně zdevastovaná, finančně podinvestovaná a čas na obnovu je týmu potřeba dát,“ říká Tvrdík s tím, že minimálně na dva roky má Uhrin své místo jisté.

„Nejsem zastáncem změny trenéra každý kalendářní rok. Dušan má od nás minimálně dvouletou důvěru. Má čas, má podmínky pro to, aby si postavil tým podle svého přání. Věříme, že v tom může být úspěšný,“ pokračuje předseda představenstva Slavie.

Po osmi zimních posilách získal Uhrin úvodní dvě letní – mladoboleslavského záložníka Jasmina Ščuka a kamerunského obránce Michaela Ngadjuie. Do svých řad navíc Slavia v nadcházejících týdnech přivede další nadějné či zkušené hráče. A bude se po nich poohlížet zejména v zahraničí.

„Po evropských trávnících běhá řada velmi kvalitních hráčů a to byl směr našeho uvažování. Určité posily jsme představili, na dalších pracujeme. Máme konkrétní představu, ale jelikož ještě není dohoda, nemůžeme ji prezentovat. Myslím, že s některými jmény přijdeme v řádu dnů, maximálně jednoho dvou týdnů,“ oznamuje Tvrdík.

Možná si tak nakonec bude trenér Uhrin na začátku ligy připadat jako Wenger i v tom smyslu, že kouč anglického Arsenalu často nemá v základní jedenáctce ani jednoho Angličana.

Martin Charvát, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme