Úkol střelecky táhnout reprezentaci Pekhart nezvládá, sám se ptá proč

Milan Baroš skončil s reprezentační kariérou a má klid. Odpovědnost za střílení branek, které teď národnímu týmu kriticky chybí, přenechal mladším. Trenér Michal Bílek ukázal prstem na Tomáše Pekharta a vůdčí úlohu útočníka číslo jedna svěřil jemu. Jenže fotbalista se zkušenostmi z Anglie i obou pražských ‚S‘ už má patnáct reprezentačních startů a přesnou trefu stále žádnou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ani Tomáš Pekhart českou střeleckou mizérii neukončil | Zdroj: ČTK

Tu otázku mu sice nikdo nahlas neklade, ale útočník Norimberku si její tíhu chtě nechtě nese na ramenou jako obr Atlas nebeskou klenbu. Kdy konečně začne dávat góly?

Jan Koller dostal první šanci v reprezentaci v přípravném zápase proti Belgii, okamžitě dal gól a nakonec se stal nejlepším střelcem v historii českého týmu. Milan Baroš dostal první šanci v reprezentaci v přípravném zápase proti Belgii, okamžitě dal gól a stal se nakonec druhým nejlepším střelcem v historii národního mužstva.

Muži, který má na jejich odkaz navazovat, tedy není co závidět. Tomáš Pekhart debutoval nikoli proti Belgii, ale proti Turecku. Jenže v tom asi hlavní problém nebude.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jana Kollera a Milana Baroše měl v národním týmu nahradit Tomáš Pekhart, v patnácti reprezentačních startech si ale nepřipsal ani gól

„Většinou jsem tam chodil na poslední minuty, jenom dva tři zápasy od začátku,“ upozorňuje třiadvacetiletý útočník, že poprvé zůstal na hřišti od začátku do konce až při svém patnáctém startu v sobotu v Dánsku.

Gól - stejně jako celý tým - zase nedal a potýkal se s podobným problémem jako Milan Baroš v poslední fázi své reprezentační kariéry. V systému na jednoho útočníka se bez patřičné podpory záložní řady můžete třeba stavět na hlavu, ale příliš toho nezmůžete. A tak trenér Bílek prakticky po každém zápase používá stejné hodnocení Pekhartova výkonu.

„Hodně bychom potřebovali, aby se do šancí a gólů prosazoval Tomáš Pekhart, protože pracuje dobře.“

Jenže málo platné, pro útočníka sice slova o dobré práci ve prospěch týmu mohou být jakkoli libozvučná, ale pohled do statistik člověk neoklame.

„Pro sebevědomí útočníka jsou góly potřebné, ale nijak se tím nezaobírám nebo nestresuju, i když bych byl samozřejmě rád, kdybych nějaký gól dal.“

Šanci číslo šestnáct, aby nepříjemnou nulu ze svého střeleckého účtu v národním týmu po více než dvou letech vymazal, dostane Tomáš Pekhart dnes po osmnácté hodině v teplické přípravě proti Finům.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme