Ultras řádili v Itálii. Srbům hrozí kontumace a vyloučení

Seznam kvalifikačních zápasů na EURO 2012 postrádá jeden výsledek. Fotbalisté Itálie a Srbska nastoupili k zápasu se zpožděním a odehráli jen sedm minut, než sudí utkání ukončil kvůli výtržnostem příznivců hostí. Sedmnáct z nich policie v Janově zatkla a týmu hrozí kontumace 0:3.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový fanoušci Srbska | Foto: fotbal.cz

Zápas měl ukázat, že na fotbalové stadiony mohou i rodiny s dětmi. Diváci ale pár minut po začátku zápasu začali ze stadionu hromadně utíkat, protože srbští ultras začali rozbíjet bariéry a házet na hřiště i do hlediště nebezpečné světlice a pyrotechniku.

Srbsko se za své fanoušku už omluvilo. Italský tisk kritizuje delegáta UEFA i lidi odpovědné za bezpečnost, že nechali na skotském rozhodčím Tomsonovi, aby ukončil zápas po sedmi minutách hry.

I když se nyní očekává diskvalifikace Srbska na tři až pět let, musí se také ještě objasnit, zda Itálie nepodcenila účast pěti stovek srbských ultras a není ještě jasné, jak se dostala na stadion pyrotechnika, železné tyče nebo velké nůžky, kterými srbští fanouškové stříhaly oplocení.

Vědunka Lunardi, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme