Úřadující mistři světa Němci prohráli v Polsku, Dánsko remizovalo v Albánii

Úřadující světoví šampioni z Německa prohráli ve druhém kvalifikačním zápase o postup na ME 2016 v Polsku 0:1, i když měli velkou územní i střeleckou převahu. Dobrý vstup do kvalifikace potvrdila Albánie, která tentokrát bodovala s Dánskem.

Polský útočník Milik překonává německého brankáře Neuera

Polský útočník Milik překonává německého brankáře Neuera | Zdroj: Reuters

Německo mělo v Polsku po celý zápas velkou územní převahu, ale gólu se nedočkalo. Naopak v úvodu druhého poločasu přeskočil útočník Milik brankáře Neuera i svého strážce Boatenga a otevřel skóre.

Definitivní rozhodnutí pak přišlo dvě minuty před koncem, kdy se prosadil v pokutovém území střídající Mila a střelou bez přípravy překonal německého brankáře podruhé.

Jasný průběh mělo mít utkání v Severním Irsku, kam přijeli fotbalisté Faerských ostrovů. A úvod tomu skutečně nasvědčoval. Během prvních dvaceti minut domácí dvakrát skórovali.

Utkání pak mohl zdramatizovat Benjaminsen, ale osm minut před přestávkou neproměnil pokutový kop. Ve druhém poločase už žádný gól nepadl a Severní Irsko si připsalo zasloužené tři body.

Dobrý vstup do kvalifikace potvrdila Albánie. V prvním utkání překvapivě vyhrála v Portugalsku a tentokrát se rozešla smírně s Dánskem. A neměla daleko k dalšímu vítězství.

Hostující tým spasil až devět minut před závěrečným hvizdem Vibe. Domácí dostal do vedení už v prvním poločase Lenjani.

Řecko nenapravilo ve Finsku prohru z prvního utkání s Rumunskem. V prvním poločase se sice dostalo do vedení brankou Karelise, ale deset minut po přestávce vyrovnal krajní obránce Hume, když z bezprostřední blízkosti prostřelil řeckého gólmana Kamezise.