Utkání mezi Slavií a Brnem se kontumovat nebude

Utkání 18. kola Gambrinus ligy, ve kterém remizovala pražská Slavia se Zbrojovkou Brno 1:1 se kontumovat nebude. V brněnském dresu podle Slavie nastoupil neoprávněně Matijas Pejič, ale fotbalový svaz žádné pochybení nezaznamenal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brno - Slavia 2:3 | Foto: Štěpán Pokorný

Ředitel oddělení profesionálního fotbalu ČMFS Ivo Lubas uvedl, že registrace brněnského hráče byla platná, byť brněnští funkcionáři udělali administrativní chybu. Ke kontumaci duelu v neprospěch hostujícího týmu tak není důvod.

Proti rozhodnutí se můžou oba týmy do tří dnů odvolat. Přesto ještě případ úplně uzavřený není. Brnu sice nehrozí kontumace, ale případem se začne zabývat disciplinární komise ČMFS, která může potrestat představitele brněnského klubu, protože Pejič nastoupil na Slavii na registrační průkaz vedený na předchozí název klubu 1. FC Brno.

Funkcionáři totiž zapomněli po návratu Pejiče z hostování v bosenském Orasje vyměnit původní průkaz za ten s názvem Zbrojovka Brno. To však podle Lubase není důvod ke kontumaci utkání.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme