Útočník Marcus Rashford během tří minut dvakrát pokořil Petra Čecha

Fotbalisté Leicesteru vedou dál anglickou ligu dál o 2 body před Tottenhamem. Kontakt s čelem tabulky ztratil Arsenal, který prohrál na Old Trafford s Manchesterem United 2:3. Hrdinou dne byl teprve mladinký útočník Marcus Rashford.

Marcus Rashford

Marcus Rashford | Zdroj: Reuters

Na začátku týdne znali jméno 18letého talentu jen skalní fandové Manchesteru. Rashford dal ale ve čtvrtek 2 góly v Evropské lize a v neděli pokořil během tří minut hned dvakrát i Petra Čecha.

Trenér domácích Louis van Gaal označil Rashfordův týden za něco neuvěřitelného. Dát 4 branky v prvních dvou zápasech za A-tým United, je podle nizozemského kouče mimořádné.

00:00 / 00:00

Kontakt s čelem tabulky anglické fotbalové ligy ztratil Arsenal, připomíná z Londýna zpravodaj ČRo Jiří Hošek

Manchester zdecimovaný sérií zranění dokázal znovu v silně improvizované sestavě tlaku Arsenalu odolat, a vítěznou branku si přispal Herrera. Kanonýři, za které skórovali Welbeck a Özil, ztrácejí na první místo už 5 bodů.

Roli favorita potvrdil druhý severolondýnský klub, Tottenham. Ten na White Hart Lane vyprodukoval proti Swansea nevídané 34 střely. Polský gólman hostů Fabiaňski se ale překonával.

Spurs v poslední čtvrtině zápasu dokázali otočit z 0:1 na 2:1 a dál sní sen o prvním mistrovském titulu od roku 1961.

Messi se po deseti letech dočkal, poprvé dal gól Petru Čechovi a hned si to i zopakoval

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít